Wallpaper Engine 3070 sistemi yorar mı?

Cofin3434

Femtopat
Daha fazla  
Selam, ASUS 3070 Ti ekran kartım ve i5-12400F işlemcim var. Wallpaper Engine hareketli ve müziğe duyarlı bir wallpaper buldum. Ben bunu Ultra ayarlarda 144Hz yaparsam sistemin ömrü azalır mı, etki eder mi?
-
Oyuna girince duruyor zaten sadice boşta durarken diyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 yıldır falan kullanıyorum, görev yöneticisinden vs. takip ettiğimde herhangi bir aşırı kullanım yada sisteme yük görmüyorum. Ama psikolojik olsa gerek en ufak bir performans sorunu yaşasam hemen kapatıyordum. Bu ay paranoya yapıp hiçbir sebep olmamasına rağmen sildim. Sende paranoya yaparım diyorsan hiç bulaşma derim.

Ekran kartı fanını devreye sokacak şekilde ısınma oluyorsa eğer kullanmayın. Diğer türlü bir sıkıntı yaratmaz. Bende masaüstünde fazladan 5-6W gibi bir güç harcıyor oda çok az zaten.

Yormak değil de sürekli kaynak kullanır. En yüksek değil de normal ayarlar ile kullanmak en mantıklısı.

Selam, ASUS 3070 Ti ekran kartım ve i5-12400F işlemcim var. Wallpaper Engine hareketli ve müziğe duyarlı bir wallpaper buldum. Ben bunu Ultra ayarlarda 144Hz yaparsam sistemin ömrü azalır mı, etki eder mi?
-
Oyuna girince duruyor zaten sadice boşta durarken diyorum.

Pek yormaz sadece performans düşüşü yaşarsın doğal olarak 3070 gibi bir ekran kartını o şekilde ömrünü kısaltamazsın.

3070 varken 10-15 tane açsanız bile yormaz bilgisayarı rahat olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı