Wallpaper Engine kullanmak ekran kartına zarar verir mi?

TheVibe

Kilopat
Yer
Boston, Massachusetts
Daha fazla  
Meslek
Walter Bishop'un Yanında Laboratuvar Asistanı
Dostlar günaydın. Wallpaper Engine programında kullandığım bir duvar kağıdı Sapphire Nitro+ RX580 O.C 8GB ekran kartımın %30'a yakınını kullanıyor ve ekran kartının ısısı yaklaşık 35-40 dereceleri buluyor. Sürekli bu şekilde çalışması ekran kartına zarar verir mi?

Hayır tabii ki de benim ekran kartımı boşta 40-45 arası kullanıyor %30 kullanılmasından bir problem çıkıcağını sanmıyorum. Ama yine de sadece duvar kağıdı için bence kullanma.

Bildiğim kadarıyla bir ayarı değiştirince masaüstünde olmadığınız sürece program duruyor. Onu kullanabilirsiniz. Bir duvar kağıdı için biraz fazla gibi.

Dostlar günaydın. Wallpaper Engine programında kullandığım bir duvar kağıdı Sapphire Nitro+ RX580 O.C 8GB ekran kartımın %30'a yakınını kullanıyor ve ekran kartının ısısı yaklaşık 35-40 dereceleri buluyor. Sürekli bu şekilde çalışması ekran kartına zarar verir mi?
Ayarlar kısmından 'sadece masaüstü açıkken aktif et seçeneğine tıkla o zaman yormaz.

Hangi duvar kağıdını kullanıyorsunuz? Bazi hareketli duvar kagitlarinin GPU kullanimi yüksek olabiliyor cünkü.

Ayrica gelistirici tarafindan söyle bir cevap verilmis;

Wallpaper Engine.png

Optimizasyonu kötü olan duvar kagitlarinin daha cok kaynak tüketecegini belirtmis. Ayrica kullanimin GPU'nun frekans hizina bagli oldugunu söylüyor.

Ayarlar kısmından 'sadece masaüstü açıkken aktif et seçeneğine tıkla o zaman yormaz.
O seçenek aktif aslında ama çoğu zaman tam ekran değilken, duvar kağıdı aktif olacak şekilde çalışıyorum. Küçüklükten gelen bir alışkanlık. Duvar kağıdının vermiş olduğu estetikten de vazgeçmek istemiyorum. Durum bundan ibaret. :))
Hangi duvar kağıdını kullanıyorsunuz? Bazi hareketli duvar kagitlarinin GPU kullanimi yüksek olabiliyor cünkü.

Ayrica gelistirici tarafindan söyle bir cevap verilmis;

Eki Görüntüle 875816

Optimizasyonu kötü olan duvar kagitlarinin daha cok kaynak tüketecegini belirtmis. Ayrica kullanimin GPU'nun frekans hizina bagli oldugunu söylüyor.
Bu duvar kağıdını kullanıyorum. Muhtemelen dediğiniz gibi optimizasyonla alakalıdır. Çünkü bundan daha komplike ve GPU'yu yoracak tasarımlar kullanıyordum. Maksimum %10-15 falan ekran kartı kullanıyordu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı