WannaCry virüsü bulaştı

Bana ilginç gelen taraf ise, sadece bir link ile nasıl DarkCometRAT veya Wannacry yediğiniz. Normalde sadece bir program indirdiğinizde yemiyormusunuz bu virüsleri?

Her seferinde "kaliteli bir AV" kullanın diyoruz. Ama dinleyeni göremedim. Bilin bakalım niye diyoruz? 🤔

Bilgin az da olsa varsa ağ destekli güvenli modda açın bilgisayarı. İmzamdan KIS 2021 indirip güncelleyip tam tarama yapın.
Risk almayayım dersen temiz bir bilgisayarda imzamdan Kaspersky Rescue rehberni uygulayın temiz bir bellek içine. Kendi bilgisayarınıza boot edip oradan taratabilirsiniz.
WannaCry ile söylediğin şeylerin alakası yok o yüzden ya dalga geçmiş sizinle ya da bahsedildiği gibi rat atmıştır lamer bile olmayan çocuğun teki.

Bilgin az da olsa varsa ağ destekli güvenli modda açın bilgisayarı. İmzamdan KIS 2021 indirip güncelleyip tam tarama yapın.
Risk almayayım dersen temiz bir bilgisayarda imzamdan Kaspersky Rescue rehberni uygulayın temiz bir bellek içine. Kendi bilgisayarınıza boot edip oradan taratabilirsiniz.
WannaCry ile söylediğin şeylerin alakası yok o yüzden ya dalga geçmiş sizinle ya da bahsedildiği gibi rat atmıştır lamer bile olmayan çocuğun teki.
Hocam siz Kaspersky'de mi çalışıyorsunuz?

Kaspersky Community Moderatörüyüm, evet.
Peki iki tane soru sorabilir miyim?

Cevabınız 'evet' ise:
Birincisi, Kaspersky'nin Free sürümü ile ücretli sürümü arasında virus veritabanı farklılığı var mı? Yani ücretli sürümü kullanan kişiler, bedava sürümü kullanan kişilerden daha mı fazla virüs tespit edebiliyor?

İkincisi, Kaspersky'nin tarayıcı eklentisi sayesinde pop up reklamlardan bulaşan virüslerden kesin olarak korunabilir miyiz?

Cevabınız 'evet' ise:
Birincisi, Kaspersky'nin Free sürümü ile ücretli sürümü arasında virus veritabanı farklılığı var mı? Yani ücretli sürümü kullanan kişiler, bedava sürümü kullanan kişilerden daha mı fazla virüs tespit edebiliyor?
Farklarını birkaç saat içinde iki kere belirtmiştim.
İkincisi, Kaspersky'nin tarayıcı eklentisi sayesinde pop up reklamlardan bulaşan virüslerden kesin olarak korunabilir miyiz?
Ücretli sürümü kullanıyorsanız sadece pop up değil diğer zararlılardan da korumak için yükleniyor.
Eklenti ayrıntılarına, Kaspersky Reklam engelleme özelliğini incelediğinde nelere karşı koruma sağladığını görebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı