War Thunder Premium almaya değer mi?

emircanunlts

Megapat
Süper Moderatör
Makaleler
3
Oyuna yeni başladım, 2 hesap açtım. Birisinde USA olarak 3.7 puana kadar Arcade olarak kastım fakat USA çok güçsüz ve zevksiz geldi. Tanklar herkesten tek yiyor, buna rağmen tek atmayı bırakın, kaç tane mermi atarsanız atın tankları öldürmek imkansızdı.

Yeni hesap açtım, sıfırdan Germany olarak Tank Destroyer ağacını kasıyorum. 1.0'lık başlangıç Destroyer aracı bile bütün tanklara tek atıyor, o yüzden çok keyif alıyorum. 3.7 BR'lik USA hesabımda toplam alamadığım killeri, 1.0'lık Germany hesabında bir maçta alıyorum. Henüz Arcade'den çıkamadım tabi.

Sorum şu, Premium fiyatları bana çok ucuz geldi. 3 aylık premium 300 TL yazıyor. Yanlış görmediysem %100 araştırma bonusu falan da veriyor. Premium alıp, sıfırdan kasılan Germany hesabını kasmak mantıklı mı?

Oyuna yeni başladım, 2 hesap açtım. Birisinde USA olarak 3.7 puana kadar arcade olarak kastım fakat USA çok güçsüz ve zevksiz geldi. Tanklar herkesten tek yiyor, buna rağmen tek atmayı bırakın, kaç tane mermi atarsanız atın tankları öldürmek imkansızdı.

Yeni hesap açtım, sıfırdan Germany olarak tank destroyer ağacını kasıyorum. 1.0'lık başlangıç destroyer aracı bile bütün tanklara tek atıyor, o yüzden çok keyif alıyorum. 3.7 Br'lik USA hesabımda toplam alamadığım Killer'i, 1.0'lık Germany hesabında bir maçta alıyorum. Henüz Arcade'den çıkamadım tabii.

Sorum şu, premium fiyatları bana çok ucuz geldi. 3 aylık premium 300 TL yazıyor. Yanlış görmediysem %100 araştırma bonusu falan da veriyor. Premium alıp, sıfırdan kasılan Germany hesabını kasmak mantıklı mı?

Arcade oynanmaz, gerçekçi tank oynamanı tavsiye ederim.
ABD'de M4A1 stabilizasyon var onu kas ya da M18 Hellcat aç onunla çok iyi oynarsın.
Almanya zaten tiger 1 alınca fazla kolay oluyor.
Üst tier içinse M1 abramslar rezil halde çok aşırı ses yapar.
Leopard 2A7 her türlü daha iyidir, ABD oynamanın tek mantığı F16 olması.
Premium içinse, bence Rus oyununa para vermeye değmez, ayrıca o levellerde oynayıp oyunu öğrenmek daha önemli.
Biraz oyunu öğrenip Leopard 1 aç sonrasında premium al derim.

Son düzenleme:
Arcade oynanmaz, gerçekçi tank oynamanı tavsiye ederim.
ABD'de M4A1 stabilizasyon var onu kas ya da M18 Hellcat aç onunla çok iyi oynarsın.
Almanya zaten tiger 1 alınca fazla kolay oluyor.
Üst tier içinse M1 abramslar rezil halde çok aşırı ses yapar.
Leopard 2A7 her türlü daha iyidir, ABD oynamanın tek mantığı F16 olması.
Premium içinse, bence Rus oyununa para vermeye değmez, ayrıca o levellerde oynayıp oyunu öğrenmek daha önemli.
Biraz oyunu öğrenip Leopard 1 aç sonrasında premium al derim.
Düşük seviye tanklarla gerçekçi mod oynamak çile gibi geliyor.

Baseden A noktasına vesaire gitmek 5 dakika sürüyor, tank maksimum 25-30 ile gidiyor, tankın tam tur dönmesi bile 1-2 dakika sürüyor. O yüzden çok sıkıyor beni. Bunların üstüne bir de kimseyi göremeden tek yiyorum.

Bu yüzden Arcade daha eğlenceli geliyor.

Premium almayı düşünmemin sebebi, insanların "bu oyunu premiumsuz oynamak imkansız, oynayanlara sabır diliyorum" gibi yorumlarda bulunmasıydı. Premium tanklar da vesaire daha çok XP veriyormuş sanırım.

Düşük seviye tanklarla gerçekçi mod oynamak çile gibi geliyor.

Baseden a noktasına vesaire gitmek 5 dakika sürüyor, tank maksimum 25-30 ile gidiyor, tankın tam tur dönmesi bile 1-2 dakika sürüyor. O yüzden çok sıkıyor beni. Bunların üstüne bir de kimseyi göremeden tek yiyorum.

Bu yüzden arcade daha eğlenceli geliyor.

Premium almayı düşünmemin sebebi, insanların "bu oyunu premiumsuz oynamak imkansız, oynayanlara sabır diliyorum" gibi yorumlarda bulunmasıydı. Premium tanklar da vesaire daha çok XP veriyormuş sanırım.

Oyunu öğrenmeden 10.0 T72 alanlar bir şey yapamadan ölüyor sonra yedeklemesi yoksa maçtan çıkıp gidiyorlar. Bu da takıma zarar veriyor tek yiyip hangara geçmeler büyük problem oluyor.
Onun dışında evet kasmak zor ve premium alman bunu daha kısaltacak ayrıca araç almadığın için premium olduğu zaman istediğin ülkeyi ya da uçak, tank fark etmeden kasarsın.
Araçlar eski olduğu için yavaş gitmeleri normal, M18 önerme sebebim hızlı olması. Almanya için küçük puma var ama oynaması zor o sebeple öneremiyorum size.
Gerçekçi modda oynamayı öğrenirseniz hem ileride problem olmaz hem de iyi oynarsanız arcade moda göre daha çok puan verdiği için araçları daha hızlı araştırırsınız.
Bence gerçekçi modu öğrenin sonrasında premium alıp almamayı düşünün derim.
Bende an itibarıyla en yüksek olarak Almanya Leopard 2K, Puma var, ABD M1A2 SEP ve F104C var.

Bende sizin gibi yeni başladım sayılır. Top Tier oynayacaksanız pre hesap şart. Alman ağacında Tiger 2 ve jagdtiger tanklarına kadar geldim ancak ilerlemeyi düşünmüyorum. YouTube'da gördüğüm kadarıyla top tier Leopard'a gelene kadar sadece acı çektiren tanklar varmış. Tiger 2 H bile taretten tek yemesinden dolayı çoğu zaman iskence oluyor. Ama Jagdtiger açmanızı siddetle öneririm. Onunla oynaması çok zevkli. Alt seviye tanklarla oynayarak top tier açılabilirse öyle ilerleyeceğim.

Ayrıca oyunun grafik ayarlarını düşürmeyi unutmayın. Bununla ilgili YouTube videoları mevcut. Eğer yüksek grafiklerde oynuyorsanız çimler ve bitki örtüsü nişan almayı zorlaştırıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı