Warband için asker tavsiyesi

phwoonix

Decapat
Arkadaşlar benim ordum şu an sadece süvari. Sizce okçu ve piyade olarak hangi kralliklardan asker alayım?(ordum sadece kergitlerden oluşuyor.)

Hocam tek krallıktan asker almak her zaman moral için daha avantaj. Sen bir krallığın hizmetine girdin mi? Girmediysen gir ve oyunu ilk kez oynuyorsan yani tecrübeli değilsen rodok veya nordlardan başla. Tavsiyem norddur piyadeleri çok iyidir. Tek bir krallıktan ordu yapmaya odaklan. Süvariler çok maaş yiyor fakat çokta iyiler benim tavsiyem ekonomini oluşturana kadar süvarilere bulaşmaman. Ekonomi derkende yani bir köy, kaleyi kralın sana vermeden bunu yapmamaya gayret et.

Arkadaşlar benim ordum şu an sadece süvari. Sizce okçu ve piyade olarak hangi kralliklardan asker alayım?(ordum sadece kergitlerden oluşuyor.)

Öncelikle krallık kuracaksan kergit suvarileriyle ileride çok sorun yaşarsın. Okçu olarak tavsiyem yem yakın dövüşte tank gibi olan hem de uzak mesafede isabetli olan Rodok keskin nişancısı eğitmendir. Nord kahramanları ise kale alırken, savunurken, meydanda vs. çok güçlü. Bu birimleri tercih edebilirsin.

Kergitliler çok çabuk atlı birlik olabildikleri için ilk etapta onlar tercih edilir ancak en güçlü atli birlik değildirler. Hatırladığım kadarıyla en kuvvetli atlı birlik Sarranid Memlük. Rodok okçuları alınabilir.

Süvari olarak Memlük iyidir ama kütük gibi 2 ayda eğitildiği için Svadya Şovalyesi daha iyi bence.

Hocam tek krallıktan asker almak her zaman moral için daha avantaj. Sen bir krallığın hizmetine girdin mi? Girmediysen gir ve oyunu ilk kez oynuyorsan yani tecrübeli değilsen rodok veya nordlardan başla. Tavsiyem norddur piyadeleri çok iyidir. Tek bir krallıktan ordu yapmaya odaklan. Süvariler çok maaş yiyor fakat çok da iyiler benim tavsiyem ekonomini oluşturana kadar süvarilere bulaşmaman. Ekonomi derkende yani bir köy, kaleyi kralın sana vermeden bunu yapmamaya gayret et.

Hocam Sancar Han'ın derebeyiyim şu an. Ama istediğim zaman bırakabiliyorum

Hocam Sancar Han'ın derebeyiyim şu an. Ama istediğim zaman bırakabiliyorum
Hocam Sancar Han çok iyi değil, rakipleri çok güçlü. Üstte veagir ve nord, altta ise sarranid var en güçlü süvari ve en güçlü piyadeler ile rekabet etmekte zorlanır. Ben 3 kez başladım oyuna birisinde rodok diğerinde nord diğerinde svadya oldum ve 3 oyundada kergitler bitmeye yaklaşıyordu, sen zor istiyorsan olur ama gerçekten zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı