Warband vs Bannerlord

Nemedall

Decapat
Daha fazla  
Bence Warband. Nedense daha hoşuma gidiyor ve modlar olmasa bence de çok oynanmazdı oyun ama modlarlan efsane bir oyun haline geliyor. Yapabileceklerin sınırsız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence Warband. Nedense daha hoşuma gidiyor ve modlar olmasa bence de çok oynanmazdı oyun ama modlarlan efsane bir oyun haline geliyor. Yapabileceklerin sınırsız.
2 sini de oynadım. Alışana kadar warband fakat sonra bannerlord diyorum. Warband'ın da üstün olduğu şeyler var. Oyun mesela tatlı bir basitlikteydi.

Warband aşığı biri olarak, nedense Bannerlord'u hiç beğenmedim. Bannerlord bana, Warband'ın daha iyi grafikli ve modlanmış hali gibi geliyor. Bannerlord güncellemelerinde bile, milletin yaptığı modları ekliyorlar oyuna. Bu kadar sene beklememize hiç değmedi.

Warband aşığı biri olarak, nedense Bannerlord'u hiç beğenmedim. Bannerlord bana, Warband'ın daha iyi grafikli ve modlanmış hali gibi geliyor. Bannerlord güncellemelerinde bile, milletin yaptığı modları ekliyorlar oyuna. Bu kadar sene beklememize hiç değmedi.
Hocam ben de Warbanddaki o sıcaklık ve basitliği hissedemedim maalesef. Ben de Warband delisiyim her gün sıkılmadan oynarım fakat değmedi Bannerlord'u beklememize. Ben diyalog işini beceremedim adamlarla konuşamıyorum. Oyuna hala daha kalkanla vurma gelmemiş. Açıkçası Warband'da en zorda 32 kişi ile Jelkala'yı fethettim fakat Bannerlord'da 4 tane çapulcunun üstesinden gelemiyorum. Tüm turnuvalarda 1.oluyorum fakat yok savaşamıyorum. Oyunun seviye sistemi berbat. Hiç beğenmedim. Oyunda ayrı olarak tek beğendim şey mekanikler(onda da kararsız kaldım.) ve envvanter. Envanter mantığı çok güzel. At çalınca artıyor güzel oluyor. Ayrıca erken erişimde fakat çok bug var. kalkanım kapalı ama adam bana 2 metre ilerden tek atıyor.(Sadece arenada gördüm bunu.) Bannerlord'u oynadıkça daha nelerde yanlış oduğunu söyleyeceğim. Ayrıca benim karakter mi sıkıntılı bilmiyorum ama çok geç vuruyor. Bu olay ilk başta can sıkıcıydı fakat sonra alıştım. Arenada ağzıma gürz yediğim zaman zevk alıyorum.

Hocam ben de Warband'daki o sıcaklık ve basitliği hissedemedim maalesef. Ben de Warband delisiyim her gün sıkılmadan oynarım fakat değmedi Bannerlord'u beklememize. Ben diyalog işini beceremedim adamlarla konuşamıyorum. Oyuna hala daha kalkanla vurma gelmemiş. Açıkçası Warband'da en zorda 32 kişi ile Jelkala'yı fethettim fakat Bannerlord'da 4 tane çapulcunun üstesinden gelemiyorum. Tüm turnuvalarda 1.oluyorum fakat yok savaşamıyorum. Oyunun seviye sistemi berbat. Hiç beğenmedim. Oyunda ayrı olarak tek beğendim şey mekanikler(onda da kararsız kaldım.) Ve envvanter. Envanter mantığı çok güzel. At çalınca artıyor güzel oluyor. Ayrıca erken erişimde fakat çok bug var. Kalkanım kapalı ama adam bana 2 metre ilerden tek atıyor.(Sadece arenada gördüm bunu.) Bannerlord'u oynadıkça daha nelerde yanlış oduğunu söyleyeceğim. Ayrıca benim karakter mi sıkıntılı bilmiyorum ama çok geç vuruyor. Bu olay ilk başta can sıkıcıydı fakat sonra alıştım. Arenada ağzıma gürz yediğim zaman zevk alıyorum.

Bende tam tersi oluyor. Bannerlord da 1 saatte falan sadece savaşarak 2000 dinar falan kazandım ayrıca önüme kim gelirse dövüyom Warband'da yok arkadaş olmuyor. Ya en kolayda oynuyorum yine de daha köylüleri yenemiyorum.

Birisi çıkmış bitmiş bir oyun diğeri erken erişimde olan bir oyun, Warband sadece efsanedir Bannerlord ise efsaneyi baştan yazacak olan kalemdir.

Change my mind 😂

Nerede okusam Warband iyidir diyorlar... Hocam bu GTA:SA'nın GTA V ile kıyaslanması gibi bir şey gözünüzü seveyim tabii ki de Bannerlord her açıdan daha iyi ve mantıklı olacak, şimdi değilse bile gelecekte. Daha 1 hafta içinde bile oyuna tonla yeni şey getirdiler, bundan 2-3 ay sonra warband>bannerlord diyecek olanların %60 ının Bannerlord'un fiyatından dolayı, geri kalan %40'ın ise aynen GTA:SA örneği gibi efsaneyi sevdikleri için savunacaklar.

Benden söylemesi boşuna Warband savunmayalım Bannerlord gelişen bir oyun ve daha bitmemiş bir oyun.

Son düzenleme:

Bence ikisi de eşit durumda grafikler bile eşit neredeyse artık, ben Warband derim. Server olayları daha hızlı, interneti iyi olan herkes server açabilir, bannerlorda göre daha eğlenceli olduğunu düşünüyorum.
Birisi çıkmış bitmiş bir oyun diğeri erken erişimde olan bir oyun, Warband sadece efsanedir Bannerlord ise efsaneyi baştan yazacak olan kalemdir.

Change my mind 😂

Nerede okusam Warband iyidir diyorlar... Hocam bu GTA: Sa'nın GTA V ile kıyaslanması gibi bir şey gözünüzü seveyim tabii ki de Bannerlord her açıdan daha iyi ve mantıklı olacak, şimdi değilse bile gelecekte. Daha 1 hafta içinde bile oyuna tonla yeni şey getirdiler, bundan 2-3 ay sonra warband>bannerlord diyecek olanların %60 ının Bannerlord'un fiyatından dolayı, geri kalan %40'ın ise aynen GTA: Sa örneği gibi efsaneyi sevdikleri için savunacaklar.

Benden söylemesi boşuna Warband savunmayalım Bannerlord gelişen bir oyun ve daha bitmemiş bir oyun.

Hakkaten bu nasıl erken erişim maşallah yani.

Bannerlord, Warband'in yerini almaya geldi. Modların sayısı fazla olduğunda ise tamamen alacak.

Fakat, şu an Warband daha iyi demek nostaljiyle birlikte eskinin daha iyi olduğunu düşünmek sadece. Kısacası, Bannerlord tabii ki.

Geri
Yukarı