Warcry ve B450M-H uyumu

Bugraaatm

Hectopat
Herkese iyi forumlar. Ben yeni bir sistem toplamaktayım ancak kasam ile anakartımın uyumluluğundan şüpheleniyorum. Anakart Gigabyte B450M H. Kasa ise Gamepower Warcry. Bildiğiniz üzere bu kasanın fanları ARGB ve bu fanlar 5V, 3 pin bir giriş istiyormuş. ARGB desteği olmayan anakartlarda ise bu 12V ve 4 pin'imiş. Benim anakartımda ARGB desteği var mı? Eğer yoksa anakartı iade edip ARGB destekli bir anakartla değiştireceğim.

Herkese iyi forumlar. Ben yeni bir sistem toplamaktayım ancak kasam ile anakartımın uyumluluğundan şüpheleniyorum. Anakart Gigabyte B450M H. Kasa ise Gamepower Warcry. Bildiğiniz üzere bu kasanın fanları ARGB ve bu fanlar 5V, 3 pin bir giriş istiyormuş. ARGB desteği olmayan anakartlarda ise bu 12V ve 4 pin'imiş. Benim anakartımda ARGB desteği var mı? Eğer yoksa anakartı iade edip ARGB destekli bir anakartla değiştireceğim.
Zaten kasanın içinde fan yok. Fan ekletmeye kalktığında 1000 liraya dayanır.

Dostum kasanın bütçeden kısıp anakartın bütçesini arttırabilirsin. İlla kasaya 1000-1100 lira vereceğim diyorsan bari ASUS TUF GAMING GT501VC USB 3.1 TEMPERED GLASS Güç Kaynaksız Kasa<br/><span style="color: #b94a48;">RAMPAGE RB-K8 3 adet 120mm Adreslenebilir ARGB LED 1200RPM Kumanda Kontrol Kasa fanı HEDİYE</span><span style="color: #b94a48; font-size: smaller; font-weight: 100;"> (stoklarla sınırlıdır)</span> - inventus bu ürünü al* :D.

Fakat tavsiye olarak 1000 TL kasa + 500 TL anakart yerine 1000 TL anakart al 500'lük kasa al.

*: Ek olarak TD500, Battle cruiser gibi ürünler de alınabilir en azından güven veren ürünler :).

Kasayı PSU ile birlikte 1200 liraya almıştım ama dediğiniz gibi görüntüsüne aldanmışım sanırım kasayı iade etme kararı aldım anakartı da iade etmeye üşeniyorum açıkçası. Bu kasa yerine kasa + PSU birlikte Max 1000 TL bir öneriniz var mı?

Kasayı PSU ile birlikte 1200 liraya almıştım ama dediğiniz gibi görüntüsüne aldanmışım sanırım kasayı iade etme kararı aldım. Bu kasa yerine kasa + psu birlikte max 1000 TL bir öneriniz var mı?

Teşekkürler, son bir soru daha soracağım. Bazıları ARGB fanların reset tuşu ile de kullanılabileceğini yazmış anakart ARGB desteklemeden böyle bir olay mümkün mü?

Geri
Yukarı