Warface'nin Avrupa ve Kuzey Amerika Sunucuları Satılmış

Daimon88

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Pres Operatör
My.com Press Room — Warface gets a new publisher for North America and Europe

Türk şirketi Crytek, Warface oyununun Avrupa ve Kuzey Amerika sunucularını My.com'a satmış. Rus şirketi Mail.Ru Group Limited şirketinin yan kuruluşu, fakat merkezi ofisi Amerika'da. Crytek sadece Rus ve Türk oyuncuların gönlünü fethedebilmişti, küresel piyasada adını bile duyurmakta zorluk çekiyordu. Battlefield ve Call of Duty serverleriyle rekabet edemedi. Crytek bundan sonra sadece Türkiye piyasasında olacak. Bizim Türklere yerli malı edebiyatı yapmaları yeterli olacaktır, kaliteye gerek yok.

Motorsiklet fiyatına üst düzey oyuncu masaüstü pc toplamama ve bilindik ve kaliteli FPS oyunları edinmeme rağmen Warface'ye tekrar başladım. Bunun sebebi mutlaka belirtmek isterim: Yaş ortalaması. Diğer bir sebep de argo ve küfre karşı mesafe. Warface'de emekli adam da var, 45, 30 yaşların da adamlar da. Elbette üniversite ve lise çağlarında olanları da var, hatta ortaokullusu da. Diğer FPS oyunlarıyla kıyaslanınca yaş ortalaması yüksek. İlginçtir ki, CS:GO'nun yaş ortalamasının düşük olması fiyatının ucuz olmasına bağlanıyor, fakat Warface ücretiz, sadece sanal dükkan var, oyun için kredi alma isteğe bağlı tamamen. Yaş ortalaması dışında argo ve küfür kullanım düzeyi de beni Warface'ye çekti tekrardan. Elbette her platformda argo ve küfür mevcut, sanalda ve reelde durum öyle. Fakat online oyunlarda Warface'yi o yönden de takdir ederim; argo ve küfür yok denecek kadar az. Pek çok klanın en önemli özelliklerinden biri de küfür kullanan ve saygısızlık yapanların uzaklaştırılması. Edindiğim orijinal kaliteli oyunlara rağmen Warface'ye uğrarım hergün belirttiğim sebeplerden ötürü.

Özellikle Rus yazılım geliştiricilerin yaptığı hile programları oyunda sinir ediyor fakat hangi oyunda hile yok ki. Üstelik hile konusunda da ellerinden geleni yapıyor Crytek. Easy Anti Cheat ve FairFight adında 2 farklı uygulama kullanıyor Warface. Makro konusunda ise hiçbir oyun geliştiricisi birşey yapamaz, tamamen mouse donanımıyla alakalı bir durum, paraya kıyan alıyor yüksek düzey oyuncu mousesi.

Grafik konusunda Battlefield 4 ve Call of Duty'den geri elbette, sanırım bunun oyun motoruyla alakası var, bilmiyorum, fakat gelecekte bunun üzerinde çalışacaklarını umuyorum.

Harita genişliği, oyun içi erişebilirlik düzeyi (uçak, helikopter ve araç dışı diğer erişebilirlikler) yok veya az, umarım bu konuda da çalışmalar olur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı