Warframe'e başlanır mı?

550497

Centipat
Selam, Warframe adlı oyunu indirdim ve biraz oynadım (gemideki eksik parçalar var, onları topluyorum) ve güzel geliyor. Sizce uzun süreler oynanır mı? İleri seviyelerde P2W ağır basar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
P2W değil hocam onu söyleyebilirim. Takas sistemiyle platinum takaslayabiliyorsunuz. Warframe 10 15 saat falan oynamışımdır baya keyif veren bi oyun. Hoplamalı zıplamalı skill atıp silahla taramayı seviyorsanız mükemmel bir oyun.

Hoplamalı zıplamalı güzel bir oyun. 40 saat kadar oynadım bazı bölümler zor. Ancak arkadaşın varsa çok eğlenceli oynanıyor. P2W durumu yok bildiğim kadarıyla ben hiç yatırmadım ona rağmen çok eğlenceli bir şekilde oynadım.

1500 saat civarı oynadım. Oyun başlarda fazla karışık oluyor. Yeni başlayan biri için tam olarak açıklayıcı değildi bence. Oyunda Platinum adı verilen oyun para birimi var bununla işlerimizi yapıyoruz. Yapacağınız eşyanın imalat süresini bunula bitirip direk alabiliyoruz veya sizde eksik olan bir build modunu alabiliyorsunuz. Bu Platinum'u ise ya parayla ya da oyunda relic adı verilen görev türünden düşen eşyaları diğer oyuncularla takaslayarak alıyorsunuz. Kötü yanı düşük levellerde takas yapma sayınız düşük yani bir gün içinde belli sayıda takas yapıyorsunuz. Bu olay leveliniz arttırkça artıyor.

Bunun yanında oyunun size sunmuş olduğu çeşitli Warframe'ler, çeşitli silahlar, çeşitli beceriler var modlama adı verilen bir olay var ve karakterlere ve silahlarınıza build yapmak kısacası. Bu olaylar bence oyunu çok daha zevkli yapıyor. Mesela bir görev için aynı bölgeye girdiğinizde o bölge aynı şekilde kalmıyor bütün odaların yerleri değişiyor karmaşık bir yapı oluşturuyor.

Bunlar haricinde açık dünya bossları var onlara gidebilirsiniz. (dünyada toplam 4 ya da 5 kişi aynı anda bulunabiliyor yine açık dünyadan biraz daha görev mantığına dönüyor.)
Hikayeleri var ben hikayelerin 1 2 adeti hariç kalanlarını çok sevdim. Oyunun belli bir yerden sonra pek zevki kalmayabilir çünkü kendini tekrar dönüyor sürekli. Göreve gir adamları kes çık veya malzeme toplayacaksan bir takımla belli karakterler alıp saatlerce aynı yerde belli becerileri açık bırakarak yaratıkları farmlıyorsunuz. Hepsine rağmen bence denenebilir ve uzun bir süre zevk veren bir oyun.

Yeni konular

Geri
Yukarı