Warzone 2.0 oyun bulmuyor

canerky.art

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Merhabalar, Warzone 2.0'da oyuna bir türlü düşük pingde giremiyorum. Sürekli 200 ms'lerde giriş yapıyor. İnternetim gayet iyi 85 Mbit ping 15 gösteriyor. Apex gibi oyunlarda problem yaratmıyor. Warzone'nun ilk oyununda da böyle bir problemim vardı. Sorunu bulamadım yardımcı olur musunuz?

Shadow ban yemek için illa hile kullanmanıza gerek yok. Şöyle bir saçmalık var Warzone da bunu oynayan herkes bilir. Activision tarafı da kabul etti, yakın bir zamanda takip etmediğiniz için bilmiyorsunuz sanırım. Eğer yüksek kda ile oynuyorsanız bu genelde +10 kill demektir. 11.kili aldığınızda oyundan atılıyorsunuz. Ve bunu sık tekrarlayan bir oyun yeteneğine sahipseniz bir yerden sonra oyun sizi banlıyor. Başka bir bug olarak yüksek bir kda ile oyuna başladıysanız biri sizi öldüğünde tek bir report değil, pencereyi kapatmazsa onlarca kez hakkınızda rapor gönderebiliyor. Böyle olunca da oyun sizi Shadow ban dediği listeye işaretliyor ve Quad lobi hariç incelemeniz bitene kadar oyun aratamıyorsunuz. Saçma gelebilir ama iyi oynamak Shadow ban yemeye neden oluyor. Başka bir sebep ise chat üzerinden yapılan toksik davranışlar sebebiyle de Shadow ban yemiş olabilirsiniz. Tüm listesi bu linkte var İngilizceniz varsa girip okuyabilirsiniz. Dediğim gibi attıgım linkten durumunuzu inceleyin zaten orada her şey yazar. Shadow banlar genelde 1-2 saat ile 3 hafta arasında çözümlenir.

Oyuna yeni başlamış olan arkadaşımda NAT tipini değiştirerek çözmüştük, peki size şunu sorarım. Arkadaşım oyunda yeni iken neden Shadow ban yemiş olabilir eğer dediğiniz gibiyse?

Ve ayrıca bunu ben demiyorum. Activision diyor. Yani benim bir şey söylemem bu süreci değiştirmiyor. Oynadığınız oyunun anticheat sisteminin oynarken kabul ediyorsunuz. Sürecin nasıl işlediğini de kabul etmiş oluyorsunuz. Yani o süreçleri okumanızda fayda var. Linkleri yazıma ekledim. Durumunuzu sorgulamayı ve Shadow ban süreçleri neyi kapsadığını okumayı unutmayın.

NAT ayarını değiştirip girebilmeniz ise Shadow banın bitme anına denk gelmiştir ve siz bunu o ayardan sanmışsınızdır. ayarın bu süreçle bir ilgisi yok.

Ayrıca ve son olarak buraya yazdığım şeylerin hepsi yabancı forumlarda, Reddit de, oyunun resmi makalelerinde, oyunun resmi yapımcılarının tweetlerinde, profesyonel Warzone oyuncularının yayınlarında-tweetlerinde söylenen, yazılan ve bilinen şeyler. Bu söylediklerim onların Türkçeye çevrilmiş halidir. Hala bu söylediklerimin haricinde başka bir şey düşünen ve inanmayan varsa kendi bileceği iş. Resmi kaynaklar hariç buraya hiçbir şey yazmıyorum.

Bu arkadaş Shadow ban yemiş ve neden yediğini attığım linklerdeki sebeplerden birinde bulabilir. Süreci de linklerden takip edebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nat ile alakası yok. Shadow ban yemiş. Buradan hesabının incelenme sürecini takip edebilir. Shadow ban yiyen hesaplar eşleşmelerden sınırlandırılır. Yani maç arattıgınızda ping 200e kadar cıkar ve bulmaz. sadece quad lobide oyun bulur ve bulduğu oyun shadow ban yemiş insanlara karşıdır. Bilmeden yanlış bilgi vermeyin. Attığım linke activision hesabı ile girip inceleme sürecini takip etsin.
Ben baktım yememişim ama girmiyo oyuna?

Geri
Yukarı