Warzone yüksek RAM kullanırken oyun takılıyor

marrypickford

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Warzone 2.0 adlı oyunda RAM kullanımı 15.500 MB seviyesini gectiğinde inanılmaz anlık droplar yasıyorum, oyun oynanmaz hale geliyor. İlginctir ki bazen 12 GB kullanan oyun bazen 16'ları gecıyor. Tam o zamanlarda harici kullanan bir şey var mı diye baktıgımda sadece oyun tek basına kullandıgını goruyorum. Bütün sistem güncel en ince ayrıntısına kadar optimizasyonlar yapılı. Sistemimde bu durumun sebebi artık 16 GB RAM'in yetersiz gelmesi midir, bilen arkadaşlar yardımcı olabılır mi?

R5 5600.
RTX3060.
16 GB RAM.
128SSD.
Gorsellerde oyun ıcı sorun mevcuttur. Warzone ani FPS düşmesi.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    3,9 MB · Görüntüleme: 20
  • 2.png
    2.png
    3,6 MB · Görüntüleme: 13
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, Warzone 2.0 adlı oyunda RAM kullanımı 15.500 MB seviyesini gectiğinde inanılmaz anlık droplar yasıyorum, oyun oynanmaz hale geliyor. İlginctir ki bazen 12 GB kullanan oyun bazen 16'ları gecıyor. Tam o zamanlarda harici kullanan bir şey var mı diye baktıgımda sadece oyun tek basına kullandıgını goruyorum. Bütün sistem güncel en ince ayrıntısına kadar optimizasyonlar yapılı. Sistemimde bu durumun sebebi artık 16 GB RAM'in yetersiz gelmesi midir, bilen arkadaşlar yardımcı olabılır mi?

R5 5600.
RTX3060.
16 GB RAM.
128SSD.
Gorsellerde oyun ıcı sorun mevcuttur. Warzone ani FPS düşmesi.

15.5 GB geçtiğinde elbette drop yersin arkada çalışan uygulamalar da RAM kullanıyorlar çünkü. Windows tuşu + R basarak çıkan pencereye mdsched.exe yazın ve çalıştırın eğer RAM'inizde stabil olmayan teknik sorunlar varsa onları tespit edecektir. Oyunu başlatmadan once RAM kullanımını zorla minimuma indiren 3. şahıs yazılımlar kullanabilirsiniz şahsen ben Wise Memory Optimizer adli bir 3. şahıs uygulama kullanıyorum ve gayet etkili. Oyun ayarlarına gidin ve texture, gölge kalitesi ve anti-aliasing gibi ayarları düşürmeyi deneyin özellikle bu 3 ayar RAM kullanımını arttırır. Eger yeterli paranız varsa ve bilgisayarınızın RAM modelini biliyorsanız 2 adet 16 GB RAM takarak 32 GB RAM'e yükseltmenizi öneririm zaten su aralar genel olarak tum uygulamaların RAM kullanımı artıyor, çok geçmez yakında minimum sınırı 16 GB'a kadar düşer.

Sınıra dayanan RAM her zaman ani droplara sebep olur. RAM yükseltme planınız yoksa mecburen binen yükü azaltmak için ayar düşeceksiniz.

Geri
Yukarı