Watch 9 tanıtılırken Apple Watch 8 fiyatları düşer mi?

Hayırlı olsun hocam, saati kullandıktan sonra yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim. Bende alacağımda, bu arada hangi telefonu kullanıyorsunuz?

Hocam merhaba. Yaklaşık 1 haftadır Watch 8 41mm gece yarısı versiyonunu kullanıyorum. Trendyol'dan güzel bir indirime denk gelip aldım sanırım halada aynı fiyatta istersen bakabilirsin. Alırken çok düşündüm acaba 9U beklesem mi, fiyatı ne kadar olur, vereceğim artı paraya, vericeği ekstra özellikler değer mi şeklinde. Konuyada insanlar bu fikir hakkında ne düşünüyor diye aratırken denk geldim. Lansmanı izledikten sonra Watch 8I iyi ki almışım dedim. Aldığım fiyat olarak ve 9 ile aralarında çok büyük farklar olmadığından gayet mutlu oldum. Saate gelirsek öncelikle iPhone 14 kullanıyorum ve daha önce bir Apple Watch kullanmadım bu ilk Apple Watch deneyimim. Watch 8'e Mi Band 6'dan geçtim ve bana ilaç gibi geldi hem akıcı ekranı hem kişiselleştirme seçenekleri hem bildirim ayarları vs derken şu 1 haftadır gayet memnunum, almayı düşünüyosan ve maddi durumun yetiyorsa almanı öneririm. Aklında başka bir soru varsa sorabilirsin seve seve cevaplarım. Kusura bakma yazı biraz uzun oldu :)

Hocam merhaba. Yaklaşık 1 haftadır Watch 8 41mm gece yarısı versiyonunu kullanıyorum. Trendyol'dan güzel bir indirime denk gelip aldım sanırım halada aynı fiyatta istersen bakabilirsin. Alırken çok düşündüm acaba 9U beklesem mi, fiyatı ne kadar olur, vereceğim artı paraya, vericeği ekstra özellikler değer mi şeklinde. Konuyada insanlar bu fikir hakkında ne düşünüyor diye aratırken denk geldim. Lansmanı izledikten sonra Watch 8I iyi ki almışım dedim. Aldığım fiyat olarak ve 9 ile aralarında çok büyük farklar olmadığından gayet mutlu oldum. Saate gelirsek öncelikle iPhone 14 kullanıyorum ve daha önce bir Apple Watch kullanmadım bu ilk Apple Watch deneyimim. Watch 8'e Mi Band 6'dan geçtim ve bana ilaç gibi geldi hem akıcı ekranı hem kişiselleştirme seçenekleri hem bildirim ayarları vs derken şu 1 haftadır gayet memnunum, almayı düşünüyosan ve maddi durumun yetiyorsa almanı öneririm. Aklında başka bir soru varsa sorabilirsin seve seve cevaplarım. Kusura bakma yazı biraz uzun oldu :)
Ben de hemen deneyimi aktarayım ki aktarmaya gerek bile yok, asla 9 almaya değmez. Sebebi ise işlemci dışında değişen bir şey yok ve bu işlemci hiçbir şey katamıyor saate. Watch 8'de iphone 11'in işlemcisi, watch 9'da ise 13'ün işlemcisi var lakin 8 o kadar akıcı ki anlatamam. Ekran boyutu oranı kasası tamamen aynı kalmış gene. Yeni watchos ile tüm kadranlar vs aynen gelecek 8'e de. İki saat de çok güçlü olduğu için işlemci farkı anlaşılmayacak bile. 9 almanızı sadece bir koşulda önerirdim o da eğer pil ömrünü 3-4 güne çıkarabilselerdi lakin pil ömrü HALA AYNI VE 18 SAAT HAHAHA. 8 bile değil gidip watch 7 kapalı kutu bulursanız ondan alın çünkü üç nesil de aynı lakin watch 8 güncellik açısından önerimdir benimki çok beğendi ve cidden işlevsel.

Watch 9'a özel -sanırım- bir şey var o da parmak şıklatarak saate komut gönderme ki bunu da meğersem erişilebilirlikten watch 8'de de yapabiliyormuşsunuz... Bildiğiniz aynı saatin pembesini ve farklı kayışlısını çıkartıp 5 bin lira daha zamlamış adamlar. a15 işlemcisini koyup da pili arttıramamak nedir zaten a13 de küçücük saat için hayvan gibi iyiydi. Watch 9::Watch 8+parmak şıklatma olmuş. -bu arada gümüş renk watch 9'un kayışını mavi yapmışlar, cidden renk olarak çok saçma seçimler çıkarmışlar bu lansmanda-

Ben de hemen deneyimi aktarayım ki aktarmaya gerek bile yok, asla 9 almaya değmez. Sebebi ise işlemci dışında değişen bir şey yok ve bu işlemci hiçbir şey katamıyor saate. Watch 8'de iPhone 11'in işlemcisi, Watch 9'da ise 13'ün işlemcisi var lakin 8 o kadar akıcı ki anlatamam. Ekran boyutu oranı kasası tamamen aynı kalmış gene. Yeni watchOS ile tüm kadranlar vs aynen gelecek 8'e de. İki saat de çok güçlü olduğu için işlemci farkı anlaşılmayacak bile. 9 almanızı sadece bir koşulda önerirdim o da eğer pil ömrünü 3-4 güne çıkarabilselerdi lakin pil ömrü hala aynı ve 18 saat hahaha. 8 bile değil gidip Watch 7 kapalı kutu bulursanız ondan alın çünkü üç nesil de aynı lakin Watch 8 güncellik açısından önerimdir benimki çok beğendi ve cidden işlevsel.

Watch 9'a özel -sanırım- bir şey var o da parmak şıklatarak saate komut gönderme ki bunu da meğerse erişilebilirlikten Watch 8'de de yapabiliyormuşsunuz... Bildiğiniz aynı saatin pembesini ve farklı kayışlısını çıkartıp 5 bin lira daha zamlamış adamlar. A15 işlemcisini koyup da pili arttıramamak nedir zaten A13 de küçücük saat için hayvan gibi iyiydi. Watch 9: Watch 8+parmak şıklatma olmuş. -bu arada gümüş renk Watch 9'un kayışını mavi yapmışlar, cidden renk olarak çok saçma seçimler çıkarmışlar bu lansmanda-

Tamamen katılıyorum. Parmak şıklatmayı açtım kullanıyorum ana menüde vs gayet iyi çalışıyor ama lansmanda gösterdikleri gibi arama açma kapatma, alarmları erteleme gibi yerlerde çalışmıyor. Tahminimce watchOS 10 ile birlikte düzelir düzelmezsede çok da önemli değil açıkçası.

Tamamen katılıyorum. Parmak şıklatmayı açtım kullanıyorum ana menüde vs gayet iyi çalışıyor ama lansmanda gösterdikleri gibi arama açma kapatma, alarmları erteleme gibi yerlerde çalışmıyor. Tahminimce watchOS 10 ile birlikte düzelir düzelmezsede çok da önemli değil açıkçası.
Hocam şu ayarı yapar mısınız: Activation Gesture kısmına girip "none" seçer misiniz? Böyle yaptığınızda tüm çıkan bildirimlerde alarm kapamada vs işe yaraması gerekiyor sanırım. Biz kullanmadığımızdan çok bilmiyorum. Bu şekilde daha fazla şeyi algılıyor olması gerek şıklatmanın.

Geri
Yukarı