Çözüldü Watch Dogs 2 düşük GPU kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

i5 10300h

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Watch Dogs 2 oyunumda GPU kullanımı arada düşüyor ve FPS 10 ve 20'lere iniyor ve çok sık oluyor, bunun sebebi nedir?

1601370127087.png

Grafikler en düşükte.

GTX 1650 ve i5 10300H
8 GB RAM
Oyun HDD'ye kurulu.

Oyun entegre grafikte çalıştığında bildiğimiz UHD 630 entegre birim devreye girdiği gibi o OSD göstergesinde GPU1 yani GTX 1650 GPU'sunun kullanım değerleri raporlanmış gibi görünüyor. Üstüne FPS değerleri de anormal bir şekilde düşük olunca bu noktada şüphelenmedim değil, ayrıca dizüstü bilgisayarlarda özellikle de Intel'in mobil CPU'ları hemen hemen 94-97 derece sıcaklık bandına erişmeden frekans kısmadıkları gibi performans noktasında kayda değer bir güç kaybına uğramıyorlar. En basitinden elimdeki i7-7700 HQ işlemci bile taban çalışma frekansı 2.8 GHz olmasına rağmen %60-70 yükte ortalama 88-90 derecede sabit 3.4 GHz'de çalışabiliyor, belirtmiş olayım bunu da.

Anladım hocam. Bilginizi paylaştığınız için ve bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Oyun büyük ihtimalle entegre grafikten çalışıyor gibi, o sistemin WD2'de bu kadar düşük FPS vermesine imkan olmadığı gibi darboğazlık bir durum da söz konusu değil. İşlemci yeterli.

Yok ona baktım GTX 1650 ile oynuyorum.

Ayarları yükseltip yükü ekran kartına bindirmeyi deneyebilirsin.

Ayarları GeForce Experience ile optimizasyon ettim ve Monster kontrol merkezinden Turbo fan açtım düzeldi ama eskisi kadar olmasa da araba sürerken arada FPS düşmesi oluyor ama daha az bu sefer kullanım yüzdesi %60 gibi değerlere iniyor (1-2 saniye) ve FPS biraz düşüyor, büyük ihtimalle RAM'den dolayı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı