Watch Dogs: Legion bitirmeye değer mi?

• Konuyu başlatan kino
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 1B
Makaleler
42
Daha önceki Watch Dogs oyunlarını oynamadım. Legion'ı bu sabah indirip biraz oynadım. İlk baştaki görev, kontroller hikayenin içine çekişi fena değildi ancak bu görev biter bitmez resmen hayal kırıklığına uğradım. Araç sürüş mekaniği rezalet 3. sınıf mobil oyundan fırlamış gibi, işin kötü yanı trafik sağdan akıyor iyice saçma sapan bir hale bürünüyor. Dar yolları da ekleyince şehir turu atmak berbat geldi. İkincisi oyunun renk paleti berbat dış ortamlar hiç iç açıcı değil şehrin keyfini doyasıya çıkaracak bir ortam yok gibi. Üçüncüsü herkes çirkin, hayır adamların Londra halkına garezi mi var bilmiyorum ama bu kadar çirkini bir araya getirmeyi nasıl başarmışlar bilemedim. Modsuz Skyrim'deki karakterler bile daha güzeldir o kadar diyorum.

Oyunu bitirenlere soruyorum hikaye ve ileride oynanış bana güzel bir deneyim yaşatacak mı yoksa o da çöp mü? Hikaye de vasatsa yüklediğim gibi geri sileyim yer ve vakit kaybı olmasın.

Ucuz diye aldım hocam Watch Dogs 3 oyunu da var ilk oyunu oynamıştım PS3'te nedense hiç gel albenisi yok. Ama o kadar ucuzken de almamak ayıp olurdu.

Ubisoft'un standart politikası. Haritayı değiştir, yenilik adı altında birbirinin kopyası karakterleri sınırlı özellikleri ile oyuna ekle, büyük bir pazarlama, "bu deneyim bambaşka" haberleri ver, satışları bekle.

Uzun süredir Ubisoft'tan gerçek anlamda bir oyun görmüyorum. Ne Watch Dogs ne AC serisi. İkisi de birbirinin aynısı. Watch Dogs, harita değiştirilmiş ve günümüze uyarlanmış yamalı bir AC. Dinamikleri bile benzer. Oynamaya değer mi, vakit öldürmek istiyorsan değer. Ben o vakti başka alternatifler ile değerlendirmeyi tercih ederim ancak.

Seveni var sevmeyeni var, ben böyle dedim ama benim görüşüm. Belki sevebilirsin ilerleyen zamanlarda ama, klasik Ubisoft görev mantığı bu oyunda da var. Birbirine çok benzer art arda görev sistemi bıktırabilir bir süre sonra.

@Dutchman Bütün Ubisoft oyunları birbirinin aynısı zaten. Farklı oyun oynanıyor hissi vermiyor. Bu firmanın kökten değiştirilmesi lazım. Division ve Watch Dogs'taki dronelar, Far Cry ve AC serisindeki drone yerine kullanılan kuşlar vs. Ve buna benzer binlerce aynı mekanik. Almaya devam eden insanlar oldukça böyle sömürmeye devam edecekler. Aslında insanların aklı ile dalga geçiyorlar. Şu firmaya para kazandırmayın diye önüme gelen herkese söylüyorum :)

@kino Para verip aldığım oyunları genel olarak bitirmeyi kendime görev bilirim. Beğenmesem bile boşa para vermiş olmayım diye. Watch Dogs Legion vakti zamanı ekran kartı aldığım için ücretsiz verilmişti. Londra atmosferi falan hoşuma gitmişti fakat optimize berbattı. O iğrenç ötesi Ubisoft'un araba sürüş mekanikleri ise benim de midemi bulandırıyordu. Bu kadar kötü araç sürüşü olamaz gerçekten. Dalga geçiyorlar resmen. Buna kim karar veriyorsa, firmadan kovulması lazım. Araba sürmek yerine insanın yürüyesi geliyor. Şehrin öneminin vurgulandığı bu tür oyunlarda araç sürüşlerinin önemi büyüktür. Ama Ubisoft bunu hiçbir zaman ciddiye almadı.

Kısacası ben oyunu bitirmedim. Fakat çok kötü olduğunu sanmıyorum. Oynadığım kadarı ile fena ilerlemiyordu. Optimize çok kötü olduğu için oynamayı bıraktım. Düzgün optimize olsa devam ederdim. 3080 ile 60 FPS zar zor aldığım bir oyunu oynamak gelmedi içimden açıkçası. Ücretsiz olduğu için kenara koydum. Ubisoft oyunlarına para vermeyi yıllar önce bıraktım. Bu firmanın oyunlarının korsan oynanmasını da destekliyorum :) (Anno 1800 hariç. Cidden güzel oyun.)

Geri
Yukarı