Watch Dogs oyununun filmi New Regency'de yapım aşamasında

Assassin's Creed ile denendi ve olmadı. Bir de başrolüne Michael Fassbender'ı koydular. Bu adam ile nasıl başarısız film çekmeyi başardılar anlamıyorum.

Böyle konuşuyorum ama filmi izlemedim bu arada. Nasıl başarısız olduğuna karar verdin derseniz de IMDB puanının 5.6 olmasına bakarak anlayabilirsiniz. Böyle bir puana sahip filme 2 saate yakın zamanımı harcamam.

Screenshot_20240310-011706.jpg

Bu kadar mükemmel bir konseptin Ubisoft gibi leş bir firmanın altından çıkması beni çok üzüyor. Düşünüyorum'da oyun kalitesi olarak ortalama (Legion b*k gibi orası ayrı) bir seri olsa'da konsept olarak inanılmaz bir fikir bence. Watch Dogs 1'in o karanlık teması ana karakterin havalı olması (Maske taktığı zaman havalı yoksa karakter çöp) çevre ve şehrin bizim kontrolümüzde oldugu bir açık dünya hacker simülasyonu mu? Bu konseptin Sony gibi firmaların elinden çıktığını düşündükçe ağzımın suyu akıyor cidden.
Konsept ve tasarım olarak benim de en beğendiğim oyunlardan birisidir Watch Dogs. Uzun yıllar üstünde çalışsa kesinlikle tatmin edici bir sonuç alabilirdi fakat klasik Ubi seri üretime bağlayıp bunun da verimini en erken şekilde almaya çalıştı.

Assassin's Creed ile denendi ve olmadı. Bir de başrolüne Michael Fassbender'ı koydular. Bu adam ile nasıl başarısız film çekmeyi başardılar anlamıyorum.

Böyle konuşuyorum ama filmi izlemedim bu arada. Nasıl başarısız olduğuna karar verdin derseniz de IMDB puanının 5.6 olmasına bakarak anlayabilirsiniz. Böyle bir puana sahip filme 2 saate yakın zamanımı harcamam.

Eki Görüntüle 2137194

Konsept ve tasarım olarak benim de en beğendiğim oyunlardan birisidir Watch Dogs. Uzun yıllar üstünde çalışsa kesinlikle tatmin edici bir sonuç alabilirdi fakat klasik Ubi seri üretime bağlayıp bunun da verimini en erken şekilde almaya çalıştı.
Maalesef o AC filmini izledim diyebileceğim tek şey Morbius filmi ile karşılaştırırsam Morbius The Godfather kalıyor öyle diyeyim size. Watch Dogs konusunda az önce oynanış videoları ve grafik modlarına bakıyordum ve ağzım açık kaldı benim hayalimdeki oyun teması bu tam olarak New York + hafif gri karanlık ama GTA 4 kadar değil yine saçma bir örnek olacak ama Grinin Elli Tonu filmi bu yüzden bende yeri ayrıdır evet b*k gibi film ama filmin renk paletine bayılıyorum cidden mükemmel bir "tonu" var.

Ben 2. Oyunu 1'e göre daha çok beğenmiştim. Böyle diyorum ama oyunu oynayıp bitirmedim 😅 Watch dogs 1'e girip bi yarım saat oynayıp direk sildim oyunu. 2 kendini daha çok oynattırdı ama combat ve dandik koşma mekanikleri aşırı midemi bulandırdı.
2'den sonra 1'e geçmek baya sıkıntılı olur hele ki 1 baya gömülmüştü araç sürüşü ve vuruş hissi olarak Ubisoft mükemmel konseptlerin içine okkalı bir şekilde sıçmayı iyi beceriyor bu konuda takdir edilesi bir firma.

Son düzenleme:
Valla dostlar ben polyanna bir insanım. Watch dogs'un hikayesinin ve konseptinin kötü olduğunu düşünmüyorum. En fazla ne kadar kötü yapabilirler ki? 😳

Valla dostlar ben polyanna bir insanım. Watch dogs'un hikayesinin ve konseptinin kötü olduğunu düşünmüyorum. En fazla ne kadar kötü yapabilirler ki? 😳
Hikaye kişiden kişiye değişir ama konsept olarak çok iyi sıkıntı olan şey uygulanması ki Ubisoft bunu idare eder yapmış.

Geri
Yukarı