WattMan hatası aldığım RX 5600 XT ekran kartını iade etmeli miyim?

Yunusemre0101

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, ekran kartım RX 5600 XT Sapphire Pulse be. 10 günde 2 kere WattMan hatası aldım ve teknik servis kartta sorun bulamadı, ilk 15 gün içinde olduğu için iade edebilirsiniz ama değişim yapamayız dedi. Sizce iade edeyim mi yoksa uyguna aldığım için tekrar denemeli miyim? PSU G750M +80 yani ondan kaynaklandığını sanmıyorum ve sadece o kartta WattMan hatası aldım. DDU ile sildim ve hep güncel onaylı sürümü kullanıyordum. 2850TL'ye almıştım ve bu yüzden kararsız kaldım, ufak bir ayarla düzeltilebilir mi acaba yoksa hiç riske atmadan iade mi etmeliyim? Şu anda 3400TL civarı olmuş fiyatları ve bu yüzden bayağı zarar edeceğim.

Hocam MSI kombustor gibi uygulamalarda 30dk test yapın. Ondan sonra driver güncelleyin hâla oluyorsa NVIDIA'ya geçmenizi öneririm.

Hocam, Undervolt deneyin. Daha sonra bakarsınız.

Hocam MSI kombustor gibi uygulamalarda 30dk test yapın. Ondan sonra driver güncelleyin hâla oluyorsa NVIDIA'ya geçmenizi öneririm.

Hocam yükte olunca yapmıyor illa ki, birinde boştayken yaptı diğerinde Rocket League oynarken yaptı.
Kart bende değil, serviste arkadaşlar. Şu anda test yapamam, ya iade isteyeceğim ya da geri yönlendirilmesini. 10dk furmark yapmıştım sorun yok yani, zaten 10 günde 2 kere verdi, bu hatayı yükte vermiyor yani illa ki.

Hiç riske atmadan iade et.
3000-3750TL civarlarına önerebileceğin bir kart var mı? 2.ele de yönelebilirim birkaç aylık olması koşulu ile ancak 3750TL'yi de ancak 5600XT'den daha iyi kartlara verebilirim veya uygun fiyatta bir kart var mıdır? 1660S falan da işimi görür eğer f/p olacaksa.

Performansına göre çok iyi bir kart ve üstelik çok iyi fiyattan almışsınız ancak WattMan hatası şans işidir. Başınıza geldiyse tek çare iade etmek. Undervolt ile falan kullanmanın bir anlamı yok. Neden sorunlu bir kartı ille de kullanmak için yazılımsal düzenlemeler yapma zorunluluğunda olasınız ki?

3000-3750TL civarlarına önerebileceğin bir kart var mı? 2.ele de yönelebilirim birkaç aylık olması koşulu ile ancak 3750TL'yi de ancak 5600XT'den daha iyi kartlara verebilirim veya uygun fiyatta bir kart var mıdır? 1660S falan da işimi görür eğer f/p olacaksa.
İndirimde RTX 2060 alabilirsin.

İndirimde RTX 2060 alabilirsin.
1000TL farka daha düşük bir ekran kartı almış olacakğım ki zaten 3750TL'yi de 2060Super-2070 falan olur diye dedim 2.elden falan ama bu kadar fark verip te performans artışı almayacağım için o kadar veremem.

Geri
Yukarı