WD 500 GB Black HDD Nasıldır ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Alperen YAVUZ

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar arkadaşlar. Ben oyun oynarken bilgisayarımın donduğunu ve bunun ekran kartından kaynaklanabileceğini forumda başka bir bölümde yazmıştım. Ancak bugün bilgisayarcıya bilgisayar kasamı tekrar götürdüğümde bilgisayar ekran kartımı başka bir bilgisayarın ekran kartı ile değiştirdik. Ancak taktığım o ekran kartında da oyun takılınca sorunun ekran kartında olmadığını anladık ve gözüme takılan sorun harddiskin sanki tekliyormuş gibi ses gelmesini duydum. Oyunun takılmasının sebebi sanırım harddiskin çıkardığı tekleme sesinden kaynaklanıyor ve yeni bir harddisk almayı düşünüyorum. Başlıkta da belirttiğim gibi WD BLACK serisinin 500 GB'nı düşünüyorum performans olarak. Sizin önerilerinizi ve fikirlerinizi almak istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi oyunlarda denediniz? Crysis 3 gibi oyunlarda ise normaldir bu tip sorunlar. Ekran kartı modelleriniz neydi?

Kesinlikle HDD'ler içinde en performanslı olanı. 1 yılı aşkın süredir kullanıyorum ve gerçekten hızı çok iyi. Oyunlarda, çoklu işlemlerde, internet kullanımında takılma donma vs gibi bir şeyle karşılaşmadım. Gönül rahatlığıyla önerebilirim.

Bilgisayarcıdan hangi ekran kartını aldınız? Çok güvenmeyin bilgisayarcılara. Sonuçta format şart deyip 40 TL gibi uçuk fiyatlar alanlar onlar. 300 TL verir sabah akşam format atarım. Neyse sisteminizin özelliklerini yazar mısınız? Ekstra olarak hangi oyunları oynuyorsunuz?

Windows 7 Ultimate 64 bit
4 GB RAM
Ekran kartı: Asus GT9500
Hatırladıklarım bunlar :) Oyun olarak Battlefield, Crysis 2.

- - - Güncellendi - - -

Kesinlikle HDD'ler içinde en performanslı olanı. 1 yılı aşkın süredir kullanıyorum ve gerçekten hızı çok iyi. Oyunlarda, çoklu işlemlerde, internet kullanımında takılma donma vs gibi bir şeyle karşılaşmadım. Gönül rahatlığıyla önerebilirim.

Ben de onu düşünüyorum ama Vatan bilgisayarda garantisi yok orası tartışılır.

GT9500 artık vadesini doldurmuş bir kart. Bence yakın zamanda elden çıkarmaya bakın. İstediğiniz oyunlarda iyi performans alamassınız.

Açıkçası şu anki harddiskimin aynı marka ve modeli Seagate. Şimdi bir kere çıktıya sorun artık o markaya fazla yakın durmak istemem. Ayrıca WD BLACK 500 GB İSE VATAN COMPUTER - WD - 3.5" 500GB Caviar Black Sata 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk - Dahili Harddisk. Arada pek bir fiyat farkı oynamıyor. Oyunlarda bilgisayar kilitlenmesin performansı yüksek olsun yeter :)

- - - Güncellendi - - -

GT9500 artık vadesini doldurmuş bir kart. Bence yakın zamanda elden çıkarmaya bakın. İstediğiniz oyunlarda iyi performans alamassınız.

Şu oyunlarda bilgisayarın kilitlenmesini harddiski değiştirerek çözersek, ekran kartını en kısa sürede yenileyeceğim. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı