WD Black SN750 yerine Intel 660P 512 GB takmak

Çeto

Kilopat
Daha fazla  
Bayağıdır bilgisayar hakkında soru sormuyordum :D Şöyle ki dün yeni Intel'in 660P 512 GB adlı SSD'sini aldım fakat slotuma nasıl takarım bilmiyorum çünkü zaten elimde WD Black SN750 var.
Anakartım X470 Aorus Gaming 5. Yanlış mı aldım, boşa mı gitti para yoksa takabilecek bir şeyim var mı? Bilmiyorum, yardımcı olursanız mutlu olurum. Olmuyor ise iade mi etmeliyim sizce? :)

Bayağıdır bilgisayar hakkında soru sormuyordum :D şöyle ki dün yeni Intel'in 660P 512 GB adlı SSD'sini aldım fakat slotuma nasıl takarım bilmiyorum çünkü zaten elimde WD Black sn750 var.
Anakartım X470 Aorus Gaming 5. yanlış mı aldım, boşa mı gitti para yoksa takabilecek bir şeyim var mı? Bilmiyorum, yardımcı olursanız mutlu olurum. Olmuyor ise iade mi etmeliyim sizce? :)

Boşa almışsınız zaten elinizdeki SSD kat kat iyi 660P den.
Başka M.2 slotu yoksa kullanamazsınız zaten.
Ama illa kullanacağım derseniz PCI-e slotları için bir M.2 adaptörü alabilirsiniz.

Anakartiniz bu mu?

Anakartiniz bu mu?
evet hocam x470 aorus
Boşa almışsınız zaten elinizdeki SSD kat kat iyi 660P den.
Başka M.2 slotu yoksa kullanamazsınız zaten.
Ama illa kullanacağım derseniz PCI-e slotları için bir M.2 adaptörü alabilirsiniz.

Öyle değil hocam :D M.2 için 2 yer var birinde sn750 birinde P660 olsun dedim Intel'i oyun için aldım zaten ya da Intel'e Windows yapıp sn Black'i de oyuna kullanabilirim.

Evet hocam X470 Aorus

Kirmizi isaretli olan yeri tornavida ile çıkarıp oraya takacaksiniz. Metalin altinda termal pad olabilir uzerindeki jelatini çıkarıp dikkatlice yerlestirin.

Dosya Ekleri

• asd21.png
    asd21.png
    192,7 KB · Görüntüleme: 17
Kirmizi isaretli olan yeri tornavida ile çıkarıp oraya takacaksiniz. Metalin altinda termal pad olabilir uzerindeki jelatini çıkarıp dikkatlice yerlestirin.

Sorun hocam mm 80mm normalde Intel ama slot 110 küçültme gibi işlem var mı bilimiyorum onu.

Saolun hocam orasına baktım da 110mm diyor Intel 80 olunca takılmaza diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı