Elektronik WD Black SN850 1TB 1.840₺

Benim ertesi gün ulaştı. İstanbul’a uzak doğu şehirlerindeyseniz Cumartesi’yi bulabilir, yakındaysanız yarın ulaşır.
Evet Antalya'dayım bi tur uzak ama en geç cumartesi ulaşır sanırım ama sabretmek zor oluyor 3-4 gündür bütün parçalar beklerken :D

1659004439689.png

Gen3 testini merak edenler için 13 temmuzda sipariş vermiştim 10 dk önce geldi :) darısı bekleyenlerin başına :)

Ben de bugün test edebildim. Sonuçlar:

Dashboard.jpg

ITX anakart üzerinde yani sıkışık bir alanda ama geçici olarak uzay montajda test ettim. Anakartın M.2 pasif soğutma bloğu mevcut. Testi de bilerek 5x 1GB olarak değil 5x 8GB olarak yaptım ki uzun sürünce sıcaklık yükselsin ama 66 derecenin üzerine çıkmadı. Normal kullanımda 60 derecelerde gezecek tahminimce, gayet memnun edici.

Gen 3'te felan da bekleneni veriyor, bütün testlerde gereken seviyelerde. Gerçekten kalite kokuyor daha elime gelmeden :D
Ben de bugün test edebildim. Sonuçlar:

Eki Görüntüle 1466308

ITX anakart üzerinde yani sıkışık bir alanda ama geçici olarak uzay montajda test ettim. Anakartın M.2 pasif soğutma bloğu mevcut. Testi de bilerek 5x 1GB olarak değil 5x 8GB olarak yaptım ki uzun sürünce sıcaklık yükselsin ama 66 derecenin üzerine çıkmadı. Normal kullanımda 60 derecelerde gezecek tahminimce, gayet memnun edici.
Bu sıcaklık derecesini, diskin verdiği değerleri görmek için CrystalDisk'in değerleri veresiye kadar ki süre için mi kontrol ediliyor ? Yani ekran kartında furmark testinde süreyi uzun tutmak gerekiyor ve ona göre bir değer yakalıyorsun ya, bilmediğim için soruyorum.

Bir PCI-e 3.0 testi de benden gelsin. Değerler bu şekilde. Test sırasında sıcaklık olarak maksimum 68 dereceyi gördü. 6-7 dakika sonra 38 derecelere döndü. Oyun sırasında ne kadara çıkar bilemiyorum ama soğutucu almayı düşünüyorum. Laptop modeli için soğutucu önerisi olan yazarsa sevinirim.

Windows laptopla gelen WD SN530'a kurulu bende. 2490 okuma 1739 yazma hızını sahip. SN850'ye Windowsu kurmaya gerek var mı arkadaşlar, çok fark olur mu?

Dosya Ekleri

• CrystalDiskMark_20220728221543.png
    CrystalDiskMark_20220728221543.png
    24,3 KB · Görüntüleme: 34
Bir PCI-e 3.0 testi de benden gelsin. Değerler bu şekilde. Test sırasında sıcaklık olarak maksimum 68 dereceyi gördü. 6-7 dakika sonra 38 derecelere döndü. Oyun sırasında ne kadara çıkar bilemiyorum ama soğutucu almayı düşünüyorum. Laptop modeli için soğutucu önerisi olan yazarsa sevinirim.

Windows laptopla gelen WD SN530'a kurulu bende. 2490 okuma 1739 yazma hızını sahip. SN850'ye Windowsu kurmaya gerek var mı arkadaşlar, çok fark olur mu?
bu test sırası dediğiniz, crystal mark'ın hız testi yaptığı 1dk lık bir süreden mi bahsediyoruz ? Ben biraz cahilim bu konuda :D

Geri
Yukarı