WD Blue 1 TB HDD test sonuçları nasıl?

zidane1907

Femtopat
Daha fazla  
Hard Disk Sentinel Pro sonuçları:

1.jpg

HD Tune sonuçları:

2.jpg

HD Tune sağlık bölümü sonuçları:

3.jpg

Tam ekran görüntü alamadım. 3 sarı var, kırmızı yok. Error yazan kısımların toplamı 910-920 MB arası.

HD Health sonuçları:

4.jpg

Hard diskin tamamını komut istemiyle tarattım, sorun yok. HDD'den gelen ses yok, her şey normal.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diskte sıkıntı var. Sentinel güvenilir bir programdır. HD Tune ise Bad Sector konusunda iyidir. Sentinel ile SMART verilerini de atabilir misiniz?

751 hatalı sektör sayısı fazla geldi bana. HWiNFO programını kullanarak HDD'nin şu ana kadar kaç Terabayt veri yazıp okuduğuna da bakabilirsiniz. 3 yıllık bir HDD için hatalı sektör sayısı fazla geldi bana.

Hard Disk Sentinel Smart sonuçları.

HWiNFO programını yükledim ama bir şey anlamadım nereden bakıldığını derseniz resim atabilirim.

Görünürde hiçbir sorun gözükmüyor HDD giderse zaten şu an yeni bir HDD istesem de alamam.

Önemli şeyleri tutmayın derim.

Elbette kişiye göre değişir. Benim içi önemli olan resim ve videolar. Başkası için farklı olabilir. Sonuçta oyunlar tekrar yüklenebilir.

Sistem diski değilse Low Level format atmayı ya da hızlı olmayan biçimlendirmeyi yapmayı deneyebilirsiniz. Error scandeki yerler düzelir disk daha kullanılabilir olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı