WD Blue 1 TB ses sorunu

Yer
Mersin
İyi günler arkadaşlar.
Eski harddiskimde sorun olduğu için WD Blue 1 TB HDD aldım. Aldığım harddiskte sürekli cızırtı sesleri geliyordu özellikle de PC açılışında. Neyse bu nedenden dolayı Vatan Bilgisayara geri götürdüm ve garantiye gönderdim. Harddiskin bugün değişimi yapıldı ve bana yenisini verdiler. Geldim eve Windows 10 kurdum bu harddiskte de cızırtı sesleri geliyor. Bu ses normal mi yoksa harddisk mi bozuk? HD Tune Pro ile tarama yaptım herhangi bir sorun gözükmüyor. Biraz araştırdım disk mekanik olduğu için ses çıkartması normal dediler. Sizce sorunlu mu yoksa normal mi?

Şahsen aynı harddiski kullanmıyorum ama eski harddiskin 5400RPM ve özel bir modelse yeni sese alışman zor olacak. 7200RPM diskler çok ses yaparlar. Benim de Seagate 1TB 7200RPM var. Ben de harddisk başlatırken çıkan sesten rahatsız oluyorum. Özellikle uykuya girip geri uyanırken çok ses yapıyor.
Açılışta diskin çok ses yapmasının nedeni yüksek veri aktarımı yapmasıdır. O tıkırtı sesleri normaldir. Tik, tik, tik diye kafa vurmaya başlamışsa zaten ömrü bitmiştir.

Şahsen aynı harddiski kullanmıyorum ama eski harddiskin 5400RPM ve özel bir modelse yeni sese alışman zor olacak. 7200RPM diskler çok ses yaparlar. Benim de Seagate 1TB 7200RPM var. Ben de harddisk başlatırken çıkan sesten rahatsız oluyorum. Özellikle uykuya girip geri uyanırken çok ses yapıyor.
Açılışta diskin çok ses yapmasının nedeni yüksek veri aktarımı yapmasıdır. O tıkırtı sesleri normaldir. Tik, tik, tik diye kafa vurmaya başlamışsa zaten ömrü bitmiştir.
Cevabın için teşekkür ederim. Daha yeni aldım, kafa vurma olmadı henüz. :)

Aynısı bende var ve aynı şekilde bilgisayarı açtığımda cızırtı geliyor sonrasında düzeliyor :D alışman lazım.
Alışacağım artık yapacak bir şey yok. :D Yakında bir SSD alırım artık.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı