WD Blue 250GB vs 480GB SSD

Aytuğ

Kilopat
Daha fazla  
Birkaç gün önce Amazon üzerinden 250GB WD Blue SATA SSD aldım ama fiyatı 339 liraydı, daha sonra 500 eklerim diye düşük boyutlu aldım ancak diğer markalarda bu fiyatın üstüne 100 lira eklersem 480-500GB SSD alabilirim sanırım, sizce iade edip tekrar SSD sipariş etmeye değer mi yoksa şimdilik 500GB WD Blue harddisk mi alsam daha iyi olur? Harddisk 148 lira şu an Amazon'da. Bir de Amazon olduğu için memnun kalmadım deyip iade etsem kabul ederler diye düşünüyorum. İade et farklı bir SSD al derseniz ne önerirsiniz? IOPS değeri ve kalitesi önemli, render pek yapılmayacağı için copy paste hızı önemli değil.
Edit: 250GB olanın kalması da problem değil kesinlikle, yeni bir tane alınca bu C 500GB alacağım da D olur mesela.

Son düzenleme:
İade edip alacağınız SSD'nin markasını ve modelini belirtir misiniz? Eğer Adata veya James Donkey ise hiç bulaşmayın ve aldığınız SSD'yi kullanın.

Hayır açıkçası şu an pek fikrim yok yeni ne alabileceğime dair. Gigabyte'in bu 450TL civarına SSD'si olabilir mesela ama onun dışında öneriye açığım. Ha tabii ki WD Blue aşırı kaliteli, zaten başta tercih etme sebebim bu ama fiyatta büyük fark olmadan 2 kat kapasite olacaksa düşünebiliriz.

WD Blue 3D 500 GB şu an 460 TL. Eğer alacağınız model o ise hiç durmadan iade edin ama ames donkey ya da Kingston'un A400 modelini alacaksanız hiç bulaşmayın daha iyi.

WD Blue 3D 500 GB şu an 460 TL. Eğer alacağınız model o ise hiç durmadan iade edin ama ames donkey ya da Kingston'un A400 modelini alacaksanız hiç bulaşmayın daha iyi.
460 TLydi 2 gün önce amazonda ama şu an akakceden bakıyorum ve en ucuz 509 gözüküyor. 460 hangi sitede öğrenebilir miyim? Düzgün bir sitedeyae iade edip almayı düşünebilirim onu. Bir de önce onu sipariş edip geldikten sonra bendekini iade etsem sorun olmaz değil mi? Bendeki SSD daha dün elime geçti.

Burda da 540 lira hocam, bence bu kadar farkla ugrastigima değmez. Zaten 4 SATA 1 M.2 slotum var, şimdilik bu farkı vermek yerine durabilir 250GB, önümüzdeki ay 500 alırım üstüne tekrar. Toplamda 750 beni uzun süre götürür.

Geri
Yukarı