WD Blue 3D 2.5 inç 250 GB SSD, 287 TL!

Bana anlatma ya.
Yaşadığım şeyleri anlatıyorsun.
Bazen 10 lira bile bulmak zor evet ama 1 şeyi 1 kez alıyoruz, en iyisini almaya çalışmalıyız.
Niye WD Blue 3D kötü bir SSD'mi? Ya da benim aldığım ve kullandığım Barracuda 120 kötü bir SSD'mi? Bu SSD'lerin hepsi aynı TBW ömürlerine, aynı hızlara sahipler. Barracuda 120 bir önceki kullandığım 860 EVO'dan daha iyi mesela. Bunu net bir şekilde söyleyebilirim. 870 EVO'nun tek iyi yanı NAND katman sayısı ve yazılımı. Onun dışında diğer orta-üst SSD'ler ile performans açısından bir farkı yok. Hatta TurboWrite yüzünden 300 MB/s gibi komik yazma hızlarına bile düşüyor. WD Blue 3D'de kaliteli bir üründür. Bütçesini daha fazla artırmak istemeyenler için gayet güzel bir tercih olur. SLC önbelleği de daha büyük olduğu için 300 MB/s gibi komik yazma hızlarını biraz zor görürsünüz. :)

Bunlar düşük bütçeli ürünler üstüne 40TL ekle daha iyisini al demek mantıklı değil. 1000TL ile 1050TL arasındaki fark ile 280 ve 330 arasındaki fark aynı değil bana göre. Alınabilir bir SSD Green modeli ile alakasız çok sağlam bir model yıllardır kullanan 1 2 arkadaşım memnunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı