WD Blue Bad Sector

Scream_00

Kilopat
Daha fazla  
WD Blue Diskimde Bad Sector oluştu. Ben 8 Yıllık diskimde beklerken daha 3 yıllık diskimde oldu. Dosyalarımı çoktan harici diskime taşıdım.

Tarama buradan sonra ilerlemedi. Aslında aşağıdaki gri kısmının tamamlanması gerekiyordu. O neden tamamlanmadı? Bad sector yüzünden mi? Ama gri kalmış. Kırmızı olarak göstermiyor. Sanki diskin boyutu daha küçükmüş gibi.
WD:

D.JPG

D Healt.JPG

Bu da Sagate 8 yıllık:

Sagate.JPG

E Healt.JPG

Samsung 850 EVO SSD:

C.JPG

C healt.JPG

Son düzenleme:
Eğer harddisk çok oynanmışsa normal sen bir diski bir yere sabit koyup 8 yıl kullanırsan çatır çatır çalışır. Ama WDyi 1 yere koyup her gün oynarsan 1 hafta da bile bozulur. Büyük ihtimalle ortam şartları yüzünden falan birde işlemcideki silikon piyangosu gibi hddlerde de disk piyangosu olabiliyor.

Eğer harddisk çok oynanmışsa normal sen bir diski bir yere sabit koyup 8 yıl kullanırsan çatır çatır çalışır. Ama WDyi 1 yere koyup her gün oynarsan 1 hafta da bile bozulur. Büyük ihtimalle ortam şartları yüzünden falan birde işlemcideki silikon piyangosu gibi hddlerde de disk piyangosu olabiliyor.
Dediğinize oynama Format vb. şeyler mi?

İkisi de aynı kasanın içinde duruyor. Zaten uzun süredir WD cızıldıyordu.

Diskin arkasındaki kartı sök birleşim noktalarındaki pası silgiyle sil. Hatta ben çok az pasta oranı olan lehim attım. Gayet başarılı oldu.

Diskin arkasındaki kartı sök birleşim noktalarındaki pası silgiyle sil. Hatta ben çok az pasta oranı olan lehim attım. Gayet başarılı oldu.

Bu tavsiyeniz konusunda tereddütlerim var. Bad sector oluşumu diskin içindeki metal plakadan ve okuma kafasından kaynaklı oluşuyor diye biliyorum. Bu durumda dediğiniz işlemi yapmanın yararı nedir?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı