WD Blue HDD Fazla Ses Çıkarıyor

kocamanadam2003

Hectopat
Daha fazla  
WD Blue 7200RPM disk kullanıyorum birincil olarak. Aşırı ses yapmıyor aslında fakat fan seslerinden daha fazla belli oluyor. Sizce ne yapabilirim sessizleştirmek için? Sıcaklığı gayet düşük 35 derece civarı en fazla. Ses çıkarmayacak her türlü önerinize açığım soğutma tarzında veya basit taktikler. Şimdiden teşekkürler.
NOT:Fazla ses çıkarıyor olarak değiştirilmiş başlık fakat yanlış, kusura bakmayın problem zannedip gelenler. Sadece daha da sessizleştirmek istiyorum.

Son düzenleme:
Evet işlem sesi geliyor, disk zaten beşinci yılını dolduruyor hakkıdır ses gelmesi, bu arada problem zannedip yazanlar olmuş hayır değil arkadaşlar. Benim arayışım daha da sessiz bir sistem. Hepinize teşekkür ederim.
Yalıtım malzemesi alıp HDD'nin bölmesine hava akımına olabildiğince az engel olacak şekilde bir kafes yapacağım büyük ihtimal. Eğer yaparsam sonuçları aktaracağım.

Evet işlem sesi geliyor, disk zaten beşinci yılını dolduruyor hakkıdır ses gelmesi, bu arada problem zannedip yazanlar olmuş hayır değil arkadaşlar. Benim arayışım daha da sessiz bir sistem. Hepinize teşekkür ederim.
Yalıtım malzemesi alıp HDD'nin bölmesine hava akımına olabildiğince az engel olacak şekilde bir kafes yapacağım büyük ihtimal. Eğer yaparsam sonuçları aktaracağım.
Benim den 7 senelik WD Green HDD'm vardı. Ses ve yavaşlama yüzünden Toshiba P300'e geçtim. Memnunum ve tavsiye ederim.

WD Green'e de HDD kutusu aldım, öyle kullanıyorum.

Benim den 7 senelik WD Green HDD'm vardı. Ses ve yavaşlama yüzünden Toshiba P300'e geçtim. Memnunum ve tavsiye ederim.

WD Green'e de HDD kutusu aldım, öyle kullanıyorum.
Güç kaynağımın PFC devresinin olmamadı SSD bozmasına sebep olur mu bir bilginiz var mı? Olmazsa ben de bir süre sonra SSD alarak bu diski boşta durdururum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı