WD Blue sabit disk alınır mı?

Saçma bir soru, o yüzden. Kime sorsan ya WD, ya Seagate diyecek. Çoğu WD der zaten. WD al geç.

Kızgın atmak yerine konuya girmeyebilirdiniz. Seagate Barracuda modelinde kronik sorun olduğunu iddia edenler var. Almışken emin olmak istediğim için konu açtım. Para kolay kazanılmıyor çünkü. Yine de cevabın için teşekkür ederim.

Kızgın atmak yerine konuya girmeyebilirdiniz. Seagate Barracuda modelinde kronik sorun olduğunu iddia edenler var. Almışken emin olmak istediğim için konu açtım. Para kolay kazanılmıyor çünkü. Yine de cevabın için teşekkür ederim.
Boş konuları sevmiyorum. Girdim, okudum ve kızgın attım. Kısa bir araştırma ile bulabileceğiniz bilgiler bunlar ayrıca. WD varken Seagate öneren çok az insan çıkar. Ben de WD al yazdım zaten.

Kargoya statik poşetle vermiyorlar. Köpüklü, styrofoam destekli kutu içerisinde gönderiyorlar.
İnternetten aldığım her HDD bu şekilde elime ulaştı. Hiç birinde sorun yaşamadım.
Sinerji Bilgisayar'dan olur da alırsanız söyleyeyim, statik poşet + köpükle geldi bana.

Gerçekten kronik sorunlu çünkü hocam. Bir konuda çok detaylı şekilde Seagate Barracuda disklerin neden alınmaması gerektiğine değindim hatta.
Bu disklerin genel olarak kötü sektör ve hız kaybı sorunları var. SMR kayıt oldukları için çok baş ağrıtacak diskler aktif kullanımda. Orada çok güzel bir oduncu örneği verdim hatta. 1 TB versiyonunda kötü sektör sorunları var. 2 TB ve üstü ise SMR olduğu için baş ağrıtıyor. SMR bir disk alan kullanıcı baştan hata eder. SMR disk alan bir kullanıcı hatanın çoğunu üstlenmiştir yani. WD Blue ve Toshiba P300 geleneksel CMR kayıt teknolojisini kullandıkları için genel kullanıma en uygun ve en bütçe dostu HDD'ler. Daha profesyonel HDD'ler aranıyorsa Seagate tarafında Barracuda Pro, WD tarafında Black ve Toshiba tarafında NAS için üretilen N serisi diskler var. Barracuda Pro özellikle Seagate'in genel kullanım için ürettiği en iyi HDD. WD Black'ten bile iyi bazı noktalarda.

Arkadaşlar az önce dayanamayıp Vatan'dan aldım parçaları. B460M-A PRO, Zalman STC8, WD Blue 1TB HDD ve Rampage 6C-121 model fan aldım. Hepinize çok teşekkür ederim dostlar. Cansınız :).
Hayırlı olsun. +300 ödemedin umarım. 🤣

Arkadaşlar az önce dayanamayıp Vatan'dan aldım parçaları. B460M-A PRO, Zalman STC8, WD Blue 1TB HDD ve Rampage 6C-121 model fan aldım. Hepinize çok teşekkür ederim dostlar. Cansınız :).
Hayırlı olsun aynı harddiski 1 yıl önce Vatan'dan almıştım. Sürekli full dolu olmasına rağmen bir sorun çıkarmadı, yeri geldi içine işletim sistemi de kurdum.

Geri
Yukarı