WD Blue SN550 ve SanDisk Ultra NVMe SSD tamamen aynı mı?

Soaris

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
@Finisterre

Gördüğüm kadarıyla SanDisk Ultra NVMe M.2 de WD Blue SN550 ile aynı disk 🙂
1604665526562.png

1604665573569.png

Kaynak:

Kendi sitelerinin bilgileri burada:

Doğru mu? 🙂

Aynı olduklarını düşünüyordum, 1 saattir bakınıyorum. Aynı olmadıklarını kanıtlayan bir durumla karşılaşmadım. Sanırım evet, öyleler. Biraz beklettim ama sanırım emin oldum artık, aynılar.

Özellikle SanDisk Ultra hakkında en ufak inceleme bile yok adam akıllı. Belki de ben bulamadım.

Aynı olduklarını düşünüyordum, 1 saattir bakınıyorum. Aynı olmadıklarını kanıtlayan bir durumla karşılaşmadım. Sanırım evet, öyleler. Biraz beklettim ama sanırım emin oldum artık, aynılar.

Özellikle SanDisk Ultra hakkında en ufak inceleme bile yok adam akıllı. Belki de ben bulamadım.

Evet, SanDisk Ultra hakkında sadece bu tür seviye listeleri ve az da olsa kendi sitesi bilgi veriyor. Doğru dürüst incelemesi yok.

Ben şuraya takıldım, listeyi hazırlayan arkadaş SanDisk Ultra'yı "good" ve SN550'yi "usable" olarak göstermiş. İkisi de ''Budget NVMe''

Bunun sebebini de SanDisk Ultra için "5 yıl" olarak yazmış ve garanti demek istemiştir herhalde. Böyle yazmış ama sanırım SN550'de de var bu garanti 🙂

Ayrıca SanDisk Ultra için sadece Amerika'ya özel olduğu yazıyor.
1604670720990.png

Bu da SN550 için:
1604670253092.png

Garanti işleri benim bildiğim sene ve TBW değerleri üzerinden işliyor. Örnek verirsek 100TB TBW değerli ve 3 yıl garantili bir diskimiz olsun.

Hangisine daha erken ulaşılırsa o baz alınıyor. Eğer 3 sene içerisinde TBW değeri 100'ü geçemezse belirtildiği gibi 3 senede garanti kapsamından çıkıyor.

Aksi şekilde 5 sene dolmadan TBW değeri 100'ü aşarsa yine garanti kapsamından çıkıyor.

''Good'' ve ''usable'' olayına gelirsek tabloya baktım, lakin sebebini ben de anlayamadım. Dediğin gibi garanti süreleri etkili olmuş olabilir. Ama her ikisinin garanti süresi de 5 yıl görünüyor :)

Garanti süreleri hakkında biraz bakındım, şuraya bir göz atabilirsin.

Screenshot 2020-11-06 171820.png

Buradan hangisi Ultra NVMe'nin garanti süresi bilemiyorum açıkçası. 3D SSD'ler sanırım 5 yıl garantili.

Listeyi hazırlayan kişinin gözünden kaçmış sanırım, anlayamadım. Her yönüyle aynı SSD'ler.

Ultra 3D NVMe bende var. 3125427 GB (3 pb ) yazmama rağmen hala ölmedi. Günlük işleri çok rahat yapacak uzun ömürlü bir ürün. Bütçe dostu, tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı