WD Caviar Black HDD Disk yönetiminde gözükmüyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

f3turan

Hectopat
Yer
Street Ball
Daha fazla  
Yeni bir HDD almıştım. Şimdi montajladım. Disk yönetimine girdiğim zaman HDD gözükmüyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Sistemim:
AMD Ryzen 5 3400G
Gigabyte B450M S2H
XPG Gammix D10 2x8 16 GB 3000MHz CL16
Corsair Builder Series VS550 ( gri etiketli )
Zalman N3

Aldığım HDD bu:

Son düzenleyen: Moderatör:
Diskin adı bile gözükmüyor. Disk bozulmuş olabilir. Diskin sesini videoya alıp burada paylaşabilir misiniz?
Yanlış işlev sorununu bu konudaki arkadaş çözmüş işe yarar belki diye atıyorum konuyu.

Diskin adı bile gözükmüyor. Disk bozulmuş olabilir. Diskin sesini videoya alıp burada paylaşabilir misiniz?
Yanlış işlev sorununu bu konudaki arkadaş çözmüş işe yarar belki diye atıyorum konuyu.
Tanıdıklara sordum. Ürünün bozuk olduğunu, iade etmem gerektiğini söylediler. Biraz sonra farklı kablolarla deneyeceğim. Bir faydası olur mu bilmiyorum.

Yanlış hatırlamıyorsam NVMe SSD kullanıyordun. NVMe SSD taktığında bazı SATA çıkışları çalışmayabiliyor. Farklı SATA çıkışlarını dene.
Anakartımda SATA0, SATA1, SATA2 ve SATA3 girişleri var. Ben SATA0'a taktım. Şimdi farklı bir kabloyla SATA1 çıkışına deneyeceğim.
Sonuç olumsuz. Ne yaparsam yapayım ürünü sistemimde göremedim. İade talebi oluşturdum. Yarın kargoya teslim edeceğim. Bu arada satın aldığım satıcıyı sitede göremiyorum.
@Thermes bana ucuz HDD alınmayacağını, birazcık daha para verip daha iyi bir ürün almam gerektiğini belirtmişti. Keşke dinleseymişim.

Son düzenleme:
Kaç liraya aldınız ? WD Black aslında güzel bir seri. 1 TB versiyonu 155₺ diye gösteriyor bir sitede, 500 GB parasına garip biraz.
Linkini zaten paylaştım. 10 TL indirimle 150 TL'ye aldım. Şimdi iade talebi başlattım. Yarın kargoya teslim edeceğim. Yalnız satıcı hesabını silmiş. Umarım sıkıntı çıkmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı