WD Caviar Blue HDD Cızırtı Sesi Gelmesi

ErdemE

Hectopat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayarı yaklaşık bir buçuk sene önce toplamıştım. Videodaki cızırtı sesi arada bir geliyor sonra düzeliyordu bende okuma/yazma yaparken çıkardığı bir ses diye düşünüp önemsemedim. Artık rahatsız etmeye başladı çok sık ve gürültülü oluyor. HD Tune ile tarattım sağlıklı ve bad sector yok ama arada bir hızı saniyelik 170 mb/s gibi değerden 4 mb/s ye düşüyor sonra düzeliyor. Kasanın ön tarafındaki harddisk LED lambası bu sesle beraber çok hızlı kırmızı yanıp sönüyor. Bu donanımsal bir sorun mu yoksa defrag vs. ile geçebilecek bir şey mi bilemedim? Garantiye göndermeli miyim, bu bir problem mi yoksa normal bir ses mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
HD Tune PRO yazılımının health kısımını at. Ardından benchmark bölümünden sistem boştayken okuma benchmark testi yapıp sonuçları burada paylaş.

HD Tune PRO yazılımının health kısımını at. Ardından benchmark bölümünden sistem boştayken okuma benchmark testi yapıp sonuçları burada paylaş.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    13,4 KB · Görüntüleme: 205
  • 2.png
    2.png
    11,6 KB · Görüntüleme: 108
SMART dataları temiz. Benchmark testi işletim sistemi kaynaklarını saymazsak gayet stabil. Bu sesinde gelmesi gayet normal.

Vatanda 1 hafta önce pc topladım aldığım günden beri aynı ses bendede var çözüm bulabildinmi veya bi sıkıntı varmı ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı