WD Elements 1048 diskinden veri nasıl kurtarılır?

rusen02

Decapat
Daha fazla  
Kısaca WD Elements 1048 USB 3.0 marka/model https://m.media-amazon.com/images/I/81DsBcY7DeL._AC_SX466_.jpg bir harici HDD'im var. Windows 10 bilgisayarıma takınca donmalar yaşıyorum, hatta "Güvenli Çıkar" seçemediğim için bilgisayarı kapatmak istediğimde bilgisayar kapanmadı ve USB kablosunu çıkardığımda anında kapandı. Bildiğim bazı metotları denememe rağmen sonuç alamadım. Plastik kutusunu parçalayıp bilgisayarıma da takamam çünkü araştırmama göre USB'den SATA'ya dönüştürücü aparatı yok.

HDD en son düzgün çalışması ile bozulması arasında bir uçak yolcuğu geçirdi. HDD'nın çıkardığı sesler disklerin normal dönüşü ile okuma kafasının sadece kısa mesafeli iki nokta arasında hareketi, kilitlenme sesi gelmiyor. Benim şüphem okuma kafasının disklerin üstünde sıkışmış olduğu.

"chkdisk" komutu ve "Test Disk" yazılımı gibi programlar denedim ama bir şeyler atlamış olabileceğimden sizden sıfırdan öneriler almak istiyorum. Eğer yazılımsal olarak çıkmaza girersem Ankara'da bulunan profesyonel hizmetlerden yardım isteyeceğim. Ve hatta
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bunu yapmayı bile bir ara düşündüm ama önce sizin fikirlerinizi almak istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı