WD Elements 2 TB harici HDD güç adaptörü bozuldu

Xen

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Orijinal güç adaptörü 12v 2 amper. Bu linkini verdiğim ise 12v 5 amper. Bu çok zorlanmayacağından kolay kolay bozulmayacaktır.

Orijinal güç adaptörü 12v 2 amper. Bu linkini verdiğim ise 12v 5 amper. Bu çok zorlanmayacağından kolay kolay bozulmayacaktır.
Hocam bir tane önceden satın aldım ucu uymadı. Aldığımın daha büyükmüş, dikkat etmemiştim. Bunun uyup uymayacağını nasıl anlayabilirim? Bir yolu var mı?

@Xen linkini verdiğim hakkında bilgi yok (bazı satıcılar gerekli bilgileri verme konusunda çok acizler) Orjinalinin ölçülerinin de bulamadım ancak büyük olasılık 2.5x5.5mm'dir. Yani bunu alabilirsiniz.
Sizdekinin varsa ölçülerini atabilirsiniz.

@Xen bu uçlar (5.5mm*2.5mm) standarttır. Amazon'dan aldığınız bu ölçülerde değildir büyük ihtimalle. Ama o kadar uğraşmanıza gerek yok. Orijinal ucu- soketi yeni aldığın ya da almak istediğiniz adaptör ucuna takabilirsin. İçerisinde biri notr diğeri faz olmak üzere 2 adet kablo var sadece. Tek yapmanız gereken kabloları karşılıklı değil de, birbirinden uzak kesip bantlayın ki, ilerde bant sökülse de kablolar birbirine temas etmesinler.
Şu ürüne de bakabilir, satıcıyla iletişime geçip harici HDD kutunuz hakkında bilgi verip doğru soketi alabilirsiniz ayrıca.

Son düzenleme:
@Xen bu uçlar (5.5mm*2.5mm) standarttır. Amazon'dan aldığınız bu ölçülerde değildir büyük ihtimalle. Ama o kadar uğraşmanıza gerek yok. Orijinal ucu- soketi yeni aldığın ya da almak istediğiniz adaptör ucuna takabilirsin. İçerisinde biri notr diğeri faz olmak üzere 2 adet kablo var sadece. Tek yapmanız gereken kabloları karşılıklı değil de, birbirinden uzak kesip bantlayın ki, ilerde bant sökülse de kablolar birbirine temas etmesinler.
Şu ürüne de bakabilir, satıcıyla iletişime geçip harici HDD kutunuz hakkında bilgi verip doğru soketi alabilirsiniz ayrıca.
Cevabınız için teşekkürler. Elimden gelecek bir işlemi anlatmışsınız aslında ama elimde orijinal adaptör yok. Kaybolmuş hiçbir yerde bulamadım. Ancak linkteki ürünü alıp şansımı deneyeceğim. Geldiğinde tecrübemi aktarırım buraya tekrardan.

Geri
Yukarı