WD Elements 2TB USB 3.0 HDD 2.0'da çalışmıyor

Daha fazla  
Arkadaşlar WD Elements 2TB USB 3.0 2.5 model taşınabilir HDD aldım fakat 2.0'a takınca saat sesi gibi tık tık ses geliyor ve çalıştırmıyor. Alalı daha 3 gün oldu ve iade de kabul etmiyorlar. Sizce bir sorun teşkil eder mi?

USB 3.0'a taktığında bir problem var mı peki? Bilgisayarının USB portunda da sıkıntı olabilir. Kablo olarak da ürünün yanında gelen orijinal kablosunu kullanıyorsun değil mi?

USB 3.0'a taktığında bir problem var mı peki? Bilgisayarının USB portunda da sıkıntı olabilir. Kablo olarak da ürünün yanında gelen orijinal kablosunu kullanıyorsun değil mi?
3.0'a taktığımda bir problem yok gibi duruyor USB portunda bir sıkıntı yok mouseu taktığımda çok rahat bir şekilde oynuyorum sıkıntısız, evet hocam yanında gelen orijinal kabloyu kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürünün tam linkini atar mısın? Genelde 2.0 ile de uyumlu olmalı ama portun da besleyemiyor olabilir. Ya da bir arıza olabilir. Tüm 2.0 girişlerinde aynı sorunu alıyor musun? 2.0 desteklediği belirtilmesine rağmen bu sorunu yaşıyorsan iade etmen daha mantıklı.

USB 3.0'ın sağladığı güç 2.0'dan fazla. Muhtemelen 2.0'a bağladığınızda HDD yeterli güç ile beslenmiyor.

Fareniz USB 2.0'dır sıkıntı çıkarmaması normal.

Ürünün tam linkini atar mısın? Genelde 2.0 ile de uyumlu olmalı ama portun da besleyemiyor olabilir. Ya da bir arıza olabilir. Tüm 2.0 girişlerinde aynı sorunu alıyor musun? 2.0 desteklediği belirtilmesine rağmen bu sorunu yaşıyorsan iade etmen daha mantıklı.
Western Digital Elements 2 TB WDBU6Y0020BBK 2.5" USB 3.0 Fiyatı, Yorumları - Trendyol Hocam ürün bu fakat elektronik cihaz olduğu için iade kabul etmiyolar, her zaman hata vermiyor aslında özellikle hddyi ufak hava kaldırmamla ses çıkması ve bilgisayarın görmemesi bir oluyor.

USB 3.0'ın sağladığı güç 2.0'dan fazla. Muhtemelen 2.0'a bağladığınızda HDD yeterli güç ile beslenmiyor.

Fareniz USB 2.0'dır sıkıntı çıkarmaması normal.
Hocam mouse olarak logitech g superlight pro x kullanıyorum açıkçası 3.0 mı pek bilmiyorum

Hocam dediğim gibi her zaman olmuyor aslında ama ara sıra yaşıyorum bu durumu daha alalı 2-3 gün olduğu için hevesim kırıldı malesef.

Bu gibi durumlarda temassızlık yapıyor diyebilirim. Havaya kaldırdığın zaman bilgisayarına bağlanan kısım da hareket ediyorsa eğer bağlantı kopukluğu oluyor diyebilirim. Anlık temassızlık da hata veriyor olabilir.

İade almıyorlar diye direkt kesip atma bence. Trendyol temsilcisiyle bir görüş bence. Sonuçta üründe bir arıza varsa ürünün garantisi vardır. En kötü ihtimalle garantiden yenisini yollarlar eğer sorun üründen kaynaklıysa.

Yeni konular

Geri
Yukarı