WD elements harici HDD'yi dahili HDD'ye çevirme

07alone07

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Elimde WD elements 1 TB harici harddisk var. Bunu dahili HDD yapmak için kutusundan çıkardım fakat harici HDD üzerinde SATA girişi göremedim. Görsel olarak HDD'yi ekledim. Acaba bunu dahili HDD'ye çevirmenin bir yolu var mı?

hdd 1.jpg
hdd 11.jpg
hdd 12.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartın da değişmesi lazım bu şekilde olmuyor. Bir ara bende araştırmıştım. YouTube'da videoları var ama uzun iş geldi bana.
İnternette gördüklerim kutu içeriğini sökünce SATA girişli HDD çıkıyordu. Sanırım bunlar yeni model olunca SATA desteği yok diye düşünüyorum. Teşekkürler yorumunuz için.

İnternette gördüklerim kutu içeriğini sökünce SATA girişli HDD çıkıyordu. Sanırım bunlar yeni model olunca SATA desteği yok diye düşünüyorum. Teşekkürler yorumunuz için.

Aynen bunlar eski o dedikleriniz SATA'li olanlar bunlarla uğraşmaya değmez astarı yüzünden pahalıya geliyor yani.

bildiğim kadarıyla bunlarda firmware farklı oluyo kartlada krtaramasınız ama denemede fayda var bide internette gördmuşdum usb3 tu sata convery aparatları var ancak ne kadar başarılı olur bilmiyorum sistem kurucaksanız kesinlikle denemeyin derim depo iş görür bence.

bildiğim kadarıyla bunlarda firmware farklı oluyo kartlada krtaramasınız ama denemede fayda var bide internette gördmuşdum usb3 tu sata convery aparatları var ancak ne kadar başarılı olur bilmiyorum sistem kurucaksanız kesinlikle denemeyin derim depo iş görür bence.
Kullandığım sistemde 480 GB SSD bulunuyor zaten. Alan yetmediği için dahili HDD alacaktım fakat elimde bulunan harici HDD'yi değerlendirmek istedim. İçerisine sadece oyun kuracağım. USB 3.0 girişinde aldığı değerleri görsele yükledim. Belki SATA girişi çıkarsa kasaya takmak istedim fakat çıkmadı. Dahili bir HDD alasıya kadar bununla USB 3.0 girişi ile idare edeceğim artık.

Dosya Ekleri

• hdd.PNG
    hdd.PNG
    10,2 KB · Görüntüleme: 51
evet oda olur ancak şöyle de bi durum örnek verelim usb hdd ye oyun yada benzri bi kurulum yaparsanız usb lerde genel olark problemler çıkarta bilir yıpranmayla alakalı tabi bunuda düşünmek lazım evet bi hdd yüzündende anakartı heba etmemek dorumu. Ancak genel olark depo amaclı kulanmıma kesinlikle değer ayrıca dediğim gibi bu ip aparat lar vardı ebay de görmüşdüm işin doğrusu baya aradım sizinle paylşmak için bulamadımda

evet oda olur ancak şöyle de bi durum örnek verelim usb hdd ye oyun yada benzri bi kurulum yaparsanız usb lerde genel olark problemler çıkarta bilir yıpranmayla alakalı tabi bunuda düşünmek lazım evet bi hdd yüzündende anakartı heba etmemek dorumu. Ancak genel olark depo amaclı kulanmıma kesinlikle değer ayrıca dediğim gibi bu ip aparat lar vardı ebay de görmüşdüm işin doğrusu baya aradım sizinle paylşmak için bulamadımda
Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Bu harici HDD içerisine Metro Exodus oyununu deneme amaçlı kurdum. USB 3.0 bağlantısı ile taktım. SSD ile aralarında oyun açılma hızı olarak 10 kat fark var. Oyun harici HDD'de sigara çayımı içtim geldim anca açılmıştı. :D Hadi buna alışırım demiştim fakat oyundaki grafik ve kaplamaların SSD'ye göre geç yüklendiğini fark ettim. Harici Harddisk üzerine oyun kuracak olanlara tavsiyem uğraşmaya değmez. Normal bir HDD hızından bile yavaş olduğu için bu tarz sıkıntılar ortaya çıktı. Ayrıca cihaz baya ısınıyor. Sadece depolama amaçlı kullanılması en iyisi.

Geri
Yukarı