WD Gold vs WD UltraStar vs WD Black

Çelebi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba iyi günler.
Başlıkta da belirttiğim gibi WD Gold, WD ultrastar ve WD Black bunların arasında hangisini seçmeliyim ve neden seçmeliyim? Araştırmalarımda hep yabancı sitelerde var, bu konular bunların arasındaki fark nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gold ve Ultrastar yüksek dayanıklılığa sahip, genelde NAS için uygun olan diskler. Hız, pek önem noktaları değildir.

Black ise standart dayanıklılığa sahip, genelde oyun depolamak isteyen oyuncular için uygun olan diskler. Hız, önem noktasıdır.

Bütçeniz ve kullanım amacınız nedir?

Bütçem sınırı yok hangisi işime gelirse onu alacağım.
Örnek verirsem WD Black D10 8TB Game Drive harici taşınabilir HDD içerisinde WD ultrastar DC320 HDD çıkıyor RPM hızı 7200 önbellek 256MB.
Ben bu harici HDD'yi ileri dönük almak istiyorum ama WD ultrastar disk ile hiçbir bilgi ve kıyaslama bulamadım o yüzden konu açtım.
Gold ve ultrastar yüksek dayanıklılığa sahip, genelde nas için uygun olan diskler. Hız, pek önem noktaları değildir.

Black ise standart dayanıklılığa sahip, genelde oyun depolamak isteyen oyuncular için uygun olan diskler. Hız, önem noktasıdır.

Bütçeniz ve kullanım amacınız nedir?

Cevap vermediniz.

Son düzenleme:
Red modellerine bakabilirsiniz. Piyasada daha fazlabulunuyor bildiğim
Bütçe sınırı yok hangisi işime gelirse onu alacağım.
Örnek verirsem WD Black D10 8TB Game Drive harici taşınabilir HDD içerisinde WD ultrastar DC320 HDD çıkıyor RPM hızı 7200 önbellek 256MB.
Ben bu harici HDD'yi ileri dönük almak istiyorum ama WD ultrastar disk ile hiçbir bilgi ve kıyaslama bulamadım o yüzden konu açtım.

Geri
Yukarı