WD Green 1 TB SATA SSD Windows'ta görünmüyor

EnsarCanca

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayarımı yenilemek için yeni bir kasa aldım. Bütün malzemelerini yeni aldım sadece eski kasamdaki M.2 SSD'yi söküp yeni sistemime kurdum. Ek olarak yeni bir 1 TB WD Green SATA SSD aldım ve onu da D sürücüsü olsun diye ikinci disk olarak taktım. Ancak sadece M.2 yani Windows'u kurduğum gözüküyor.
Bilgisayar Yönetimi - Disk Yönetimi ekranında ayrılmamış sürücü olarak gözükmedi. Ancak BIOS'ta WD Green olarak gözükmekte. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

1701899739753.png

Merhaba bilgisayarımı yenilemek için yeni bir kasa aldım. Bütün malzemelerini yeni aldım sadece eski kasamdaki M.2 SSD'yi söküp yeni sistemime kurdum. Ek olarak yeni bir 1 TB WD Green SATA SSD aldım ve onu da D sürücüsü olsun diye ikinci disk olarak taktım. Ancak sadece M.2 yani Windows'u kurduğum gözüküyor.
Bilgisayar Yönetimi - Disk Yönetimi ekranında ayrılmamış sürücü olarak gözükmedi. Ancak BIOS'ta WD Green olarak gözükmekte. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

Eki Görüntüle 2043979
Elektrik ve sata kablosunu taktınız mı? (Düzgün şekilde)

İndirip kurararak programda görüp görmediğine bakın. Bu program Technopat'ta en çok önerilen ve kullanılan program. Daha sonra da işinize yarayacaktır. Kaldırmasanız iyi olur.
Her türden disk işleminizde kullanabilirsiniz.

İndirip kurararak programda görüp görmediğine bakın. Bu program Technopat'ta en çok önerilen ve kullanılan program. Daha sonra da işinize yarayacaktır. Kaldırmasanız iyi olur.
Her türden disk işleminizde kullanabilirsiniz.
1701903248349.png

Disk 1 Yukarıda görünüyor. Ama C M2 SSD

Görünüyor ancak farklı yani DISK 1 WD Green olarak görünüyor. Ancak windows M2 SAMSUNG SSD ye yüklü

Bilgisi olan varmı acaba?

Edit:
M2 SSD takılıyken WD Greeni bilgisayardan çıkardığımda bilgisayar açılmıyor. Ancak WD Green sata ssd yi tekrar taktığımda açılıyor.

Ayrıca üçüncü bir SSD olarak sandisk taktım denemek için. D sürücüsü olarak o geldi.
Yani Ana M2 SSD Samsung görünmüyor. Ancak windows ona yüklü.

Gözüken sadece bu iki disk.

1701946360461.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı