WD Green 120 GB SSD düşük hız sorunu

TechGenius

Hectopat
Geçenlerde almış olduğum WD Green 120 GB SSD elime dün ulaştı. HDD Caddy'i beklemeden direkt taktım ve arada aşırı derecede performans farkı var neredeyse uçurum denebilecek şekilde fark var. SSD elime ilk geldiğinde Cyristal Disk Mark açtım fakat 450 MB Okuma - 68 MB Yazma hızlarını gördü (yine de PC aşırı hızlıydı).
Ben bunu az araştırdım ve WD'in forumunda bununla alakalı bir konu vardı, aldığım seri yeni bir seri olduğundan henüz yazılım tam oturtulmamış büyük ihtimalle. WD SSD Dashboard programını kurup SSD Firmware'ini güncelledim ve şu anda 505 MB Okuma - 300 MB Yazma görüyor ama ben o programa nedense hala güvenmiyorum çünkü Windows'da bir dosya atarken 300 MB/s'nin üzerine çıkıyor hız hatta gariptir ki ilk saniselerde 1.42 GB/s ile atıyor. Özetle o programda mı sıkıntı var yoksa Windows'da mı bilmiyorum (Windows 10 1803 kurulu).
Konuda eklenecek bir şey olursa yazarsanız sevinirim.
Neyse uzun lafın kısası Öncesi ve Sonrası Testleri aşağıdaki videolarda :)

Öncesi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sonrası :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop Intel ise, güncel Intel RST sürücüsünü kurmanız gerek.

Laptopunuzun özelliklerini belirtin.

Sürücünün sorun çıkartmaması gerek. Sisteminiz ile de uyumlu.
Bir işlem varsa bitmesini bekleyin.

Asım Demir , paylaştığınız sürücü NON WHQL (dijital imzası bulunmayan-sertifikasız) sürüm arkadaş o yüzden sorun yaşamış olabilir, bilgilendirmelere dikkat edelim.
Sürücünün sorun çıkartmaması gerek. Sisteminiz ile de uyumlu.
Bir işlem varsa bitmesini bekleyin.
Asım Demir , paylaştığınız sürücü NON WHQL (dijital imzası bulunmayan-sertifikasız) sürüm arkadaş o yüzden sorun yaşamış olabilir, bilgilendirmelere dikkat edelim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20180613-181200.png
    Screenshot_20180613-181200.png
    156,4 KB · Görüntüleme: 76
Son düzenleme:
Tamam düzeltdim ki böyle yapmam gerekiyormuş :

SSD Dashboard yeni sürümünü indirmiştim fakat olmadı diye sildim sora 1.4.4.5 sürümünü indirdim böylece sorun çözüldü.Yalnız söyleyeyim Yazma hızı 224.5 i geçmedi bende :(

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı