WD Green alınmamalı

SSD performansı ile doluluğun alakası yoktur diye biliyorum.
Disk dolduğunda aldığın performans düşer. Kendi düşünceme göre disk doluluğunun Windows üzerinde kırmızı olmaması gerekiyor. Ayrıca malın ayıplı olduğunu düşünüyorsan servise göndermekten çekinme.

Aşağıdaki bağlantıda çok daha detaylı veriler mevcut, aklında soru kalmasın diye inceleyebilirsin.
Ne tür bir disk satın alırsanız alın, performans tutarlılığı ile kapasite arasında iyi bir denge istiyorsanız, kapasitesinin yaklaşık %75'ini kullanmayı planlayın.
Kaynak: Exploring the Relationship Between Spare Area and Performance Consistency in Modern SSDs

Son düzenleme:
SSD performansı ile doluluğun alakası yoktur diye biliyorum.

Crystal Diskmark.

Tek bana ait olsa keşke. Garantiye göndereceğim, yenisini gönderirlerse konu altında paylaşırım. :)
Doluluk bu şekildeyken çok fazla etkisi var %70 doluluk seviyesine getirip tekrar testleri yap.

Doluluk bu şekildeyken çok fazla etkisi var %70 doluluk seviyesine getirip tekrar testleri yap.

Disk dolduğunda aldığın performans düşer. Kendi düşünceme göre disk doluluğunun Windows üzerinde kırmızı olmaması gerekiyor. Ayrıca malın ayıplı olduğunu düşünüyorsan servise göndermekten çekinme.

Aşağıdaki bağlantıda çok daha detaylı veriler mevcut, aklında soru kalmasın diye inceleyebilirsin.

Kaynak: Exploring the Relationship Between Spare Area and Performance Consistency in Modern SSDs
Sadece ikinci okumada fark etti, sizce normal mi garantiye göndereceğim.
Sadece ikinci okumada fark etti, sizce normal mi garantiye göndereceğim.

Hala değerler normal mi? Ona göre garantiye göndereceğim, sadece 2. kısım büyük değişiklik gösterdi. Sizce garantiye gitmeli mi?

Ekran görüntüsü 2020-11-24 135455.png

Ekran görüntüsü 2020-11-24 135521.png

@Taylor Swift Fan Cl Disk durumunu gösteren yazılımlar bazı durumlarda yanıltıcı olabilir. Daha detaylı bilgi için aşağıya bir video bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca aşağıdaki bağlantıdan da Western Digital Kontrol Paneli'ni indir. Elindeki disk ile ilgili daha doğru sonuçlara ulaşırsın.

Yazılım ve Donanım Programı İndirmeleri | WD Desteği (wdc.com)

Geri
Yukarı