WD Green SSD Windows'un yavaş açılması

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bir hafta falan önce WD Green SSD aldım ve sistemimi ona kurdum. Sıkıntım şu şekilde bilgisayarı kapat dediğimde ekran falan kapanıyor ama kasa çalışmaya devam ediyor yaklaşık 3-5 saniye sonra kapanıyor.

Ve ek olarak da sistemimi açmak için tuşa bastığımda yada resetlediğimde sistem kapanıyor. Açılır gibi oluyor yaklaşık 3 defa falan Asus logosunu gösterip kapıyor öyle açılıyor. Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet denedim zaten ilk yaptığım şeyde buydu

Secure Boot gibi bir seçenek varsa aktif hale getirin. Ayrıca bios ayarlarında hangi grafik kartıyla başlayacak diye benzer bir ayar var. Genelde anakartta dahili olan ve harici olarak taktığımız grafik kartıyla birlikte 2 tane grafik kartı olunca bu seçenek çıkıyor. Bu seçeneği bulmayı deneyin. Olmazsa birde bios ayarlarını varsayılan ayarlara alıp kaydedin. Deneme yanılma yöntemiyle sonuca ulaşırız. Asus ekranında açılıp kapanması büyük ihtimalle bios'taki bir ayardan kaynaklanıyordur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı