WD Green WDS120G1G0A düşük yazma hızına sahip

gökayarsln

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, son 2 haftadır oyunlarda +240 FPS'te ani droplar yiyorum ama sıcaklıkla, BIOS güncellemeleriyle alakalı değil çünkü her şey normal gözüküyor. Konuyu daha önce bazı arkadaşlarla tartıştık, bir arkadaş SSD'imde sorun olabileceğini, yer darsa yer açmamı ve CrystalDiskMark ile değerlerimi kontol etmemi söyledi.

SSD'm WD Green 120GB WDS120G1G0A modeli.
Anakartam Gigabyte B450M S2H.
İşlemcim R5 2600.
RAM 2x4 3000MHz.
Ekran kartım R9 380 2 GB.

Bahsettiğim program ile aldığım değerler ise bu şekilde. SSD'nin bu şekilde olması oyunlarda bana drop sorunu yaşatır mı ve bu sorunu nasıl halledebilirim?
Vaktinizi ayırıp okuduğunuz için teşekkürler.

reis.png

Son düzenleyen: Moderatör:
WD Green gündelik kullanımlar için tercih edilmemesi gereken bir SSD bana göre. WD SSD'ler arasında en düşük seviyede olanlarından birisi. Yakın bütçeye yanlış bilmiyorsam Blue alınıyordu bir ara. 70-80 lira oynayabilir.

Bu arada bellekler de az. Denildiği gibi 2x8 yapmanızda yarar var.

CrystalDiskInfo bilgilerini de atar mısın?
ona nereden bakabilirim acaba
SSD'de hız düşmesi var. Gereksiz dosyaları temizleyin. Droplar RAM'den dolayı olabilir. RAM'iniz çok düşük. 2x8 olarak güncellemenizi tavsiye ederim.
şöyle söyleyeyim işlemci anakart ve ramı geçen ay değiştim gta 5 i high ayarlarda sıkıntısız oynuyordum bir problem yoktu fakat 2 hafta lolu indirdim ve lol ile birlikte diğer oyunalarda da kasma yapmaya başladı ram ile alakalı olduğunu şu yüzden düşünmüyorum bileşenleri değişmeden önceki ram in 8 gb 1333mhz ram idi ve lolu dropsuz 60-80 fps oynayabiliyordum
WD Green gündelik kullanımlar için tercih edilmemesi gereken bir SSD bana göre. WD SSD'ler arasında en düşük seviyede olanlarından birisi. Yakın bütçeye yanlış bilmiyorsam Blue alınıyordu bir ara. 70-80 lira oynayabilir.

Bu arada bellekler de az. Denildiği gibi 2x8 yapmanızda yarar var.
o SSD yi 2018 yılında almıştım o zamanlar bilmiyordum tabi sadece bir ssd alayım ucuzu olsun mantığı ile almıştım

Yeni konular

Geri
Yukarı