WD harici diskin orijinalliği nasıl anlaşılır?

Bütçe
HGST HTS541010A9E680

XperiaTR

Kilopat
Yer
Ankara, Turkey
Daha fazla  
Merhaba. 3 gün önce GittiGidiyor üzerinden bu ürünü satın aldım.

Ancak ürünün kutusu kahverengi renkte bir kutu ile geldi ve içerisinde saç kılı vs. vardı. Yani daha önce bu paket açılmış veya kullanılmış sanırım.

WD programı ile diski incelediğimde ise model: HGST HTS541010A9E680 yazıyor, bunu Google da arattığımda ise böyle bir ürün çıkıyor.

Sorum şu; bu harici disk WD değil de çakma bir ürün mü? Eğer WD ise bu ürün daha önce kullanılmış mı, bunu nasıl anlayabilirim?

Hitachi zaten WD'ye aitmiş. Yine de WD disk yerine HGST model gelmesi normal değil.

CrystalDiskInfo ve HDD Sentinel gibi programlardan çalışma saatine bakarak anlayabilirsiniz.
p00.png
Böyle görünüyor çalışma saati ve süresi bayağı var sıfır bir üründe böyle olması nasıl bir rezalet bana resmen 2.el bir ürün mü göndermişler?

bana resmen 2.el bir ürün mü göndermişler?
Evet. Yine de durumu iyi. Gördüğüm birçok taşınabilir diskin durumu vahimdi.
Aldığınız yerde de diskin özellikleri farklı gözüküyor. 1TB diske 500GB demişler modelini de bilmiyorum yazmış satıcı. Hem bilgilendirme amaçlıymış o yazılar. Gelen disk farklı olabilirmiş. Orada sıfır yazıyorsa kullanılmış olabiliyormuş diye anladım.

Son düzenleme:
Evet. Yine de durumu iyi. Gördüğüm birçok taşınabilir diskin durumu vahimdi.
Aldığınız yerde de diskin özellikleri farklı gözüküyor. 1TB diske 500GB demişler modelini de bilmiyorum yazmış satıcı.
Böyle bir rezalet olabilir mi bana resmen 2. el ve kullanılmış bir ürün gönderdiler yani? Resmen dolandırıcılık üstelik diski taktıgımda bozuk uyarısı vermisti onar vs secenekleri cıkmıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı