Çözüldü WD Harici Hard Disk'in PC kapandığında ışığının yanması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kharon

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarıma bağlı WD 1TB harici hard diskim var. Bilgisayarı kapattığım zaman ışığı yanıp sönüyor fakat herhangi bir ses gelmiyor cihazdan yani çalıştığına dair bir belirti göremiyorum ışık harici. Bilgisayarı aldığımdan beri böyle ki bayağı uzun zaman oldu. Bu herhangi bir sorun teşkil eder mi ve ederse nasıl bir müdahale yapmak gerekir? Kablosunu çıkarmak harici bir öneri lütfen 😄

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hayır hocam. Sıkıntı olmaz. USB'lerin PC kapalıyken gücünü kesmek için BIOS üzerinden ErP ayarlarını değiştirip deneyebilirsiniz. Dediğim gibi sıkıntı da olmaz.
Hayır hocam. Sıkıntı olmaz. USB'lerin PC kapalıyken gücünü kesmek için BIOS üzerinden ErP ayarlarını değiştirip deneyebilirsiniz. Dediğim gibi sıkıntı da olmaz.

Çözüm
Diskte işlem yapılmayacağı için disk dönmez, ömrü kısalmaz, herhangi bir sorun da olmaz. En fazla disk kutusunun ömrü kısalır, BIOS üzerinde Offline Charging veya ErP adında bir ayar vardır. Ayarın adı ErP ise bu ayarı açmanız, Offline Charging ise kapatmanız gerekiyor bildiğim kadarıyla. ErP açınca sistem kapalıyken 1W'dan fazla güç tüketemiyor diye hatırlıyorum. Yine de bilgilerin doğruluğunu internet üzerinden teyit edin, ben tam olarak emin değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı