WD SN570 vs Kioxia Exceria 500GB

sosruko3

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart:B450m S2h
İşlemci Ryzen 5 3600
Ekran Kartı: Zotac RTX 2060
Alacağım SSD'yi işletim sistemi + bir büyük oyun olarak kullanacağım, şu anki SSD'im Adata SU630 olduğu için her türlü büyük upgrade olacak.
WD blue SN570: Amazon.com.tr
Kioxia Exceria: Kioxia Exceria LRC10Z500GG8 500GB 1700/1600MB/sn NVMe PCIe M.2 SSD Harddisk - incehesap.com
Amazon'da 120TL indirim kuponum olduğu için fiyatlar aynı oluyor hangisinin daha iyi olduğunu karar veremedim.
Kioxia hem övülüyor hem de gömülüyor. WD SN750 genel olarak övülüyor o yüzden daha garanti bir seçim gibi hissediyorum.
Geniş SSD seviye listesi v3'te Kioxia b- alırken WD SN750'ye b+ verilmiş. Sizce DRAM özelliği risk almaya değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Bunu öneririm. Bunda DRAM var. Önerim 1 TB alman.

WD olan modelde DRAM yok. İşletim sistemini kuracaksan DRAM önemli ömür açısından özellikle. Ayrıca stabil okuma yazma değerleri için de DRAM önemli bir faktördür.

Alacağım SSD'yi işletim sistemi + bir büyük oyun olarak kullanacağım, şu anki SSD'im Adata SU630 olduğu için her türlü büyük upgrade olacak.
WD blue SN570: Amazon.com.tr
Kioxia Exceria: Kioxia Exceria LRC10Z500GG8 500GB 1700/1600MB/sn NVMe PCIe M.2 SSD Harddisk - incehesap.com
Amazon'da 120TL indirim kuponum olduğu için fiyatlar aynı oluyor hangisinin daha iyi olduğunu karar veremedim.
Kioxia hem övülüyor hem de gömülüyor. WD SN750 genel olarak övülüyor o yüzden daha garanti bir seçim gibi hissediyorum.
Geniş SSD seviye listesi v3'te Kioxia b- alırken WD SN750'ye b+ verilmiş. Sizce DRAM özelliği risk almaya değer mi?
WD alırdım. Daha hızlı çalışmayı vaat ediyor/sunuyor.

Kioxia Exceria 500GB'yi tercih ettim. Yorumlarınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı