WD SN770 SSD orijinal mi?

itwasgooday

Hectopat
SSD veya HDD modeli
WD SN770 1TB
Haziran gibi hatırlayanlarınız vardır belki, SN770 1TB model Amazon Almanya üzerinden güzel indirimle alınabiliyordu. Ben de bir tane edindim ama ürün beklediğim M.2 atikliğini pek sağlayamıyor gibi hissediyorum. Biraz daha açmam gerekirse, Windows üzerinde bir menü açtığımda her zaman tak diye açılmaması gibi durumlar yaşanıyor. Bazen olması gerektiği gibi, bazen de yükte değilken, sistemi yeni açmışken şişmiş gibi ağır çalışıyor. Tutarlı bir performansı yok. SSD piyasası da sahte ürün çeşitliliği açısından çok zengin. Elimdeki ürünün orijinalliği açısından aklımda soru işaretleri var. Bunun en net testlerinden biri flash ID sanırım ama WD modellerde bulunan kontrolcüler bu işlem için uygun değil araştırdığıma göre. Ürünü gerçekten detaylıca kontrol etmek istiyorum. Crystal mark üzerinden bazen komik sonuçlar çıkıyor ama SSD keyfi yerindeyse vermesi gereken değerleri sağlayabiliyor (random 4K dahil) ama hız SSD'lerde orijinalliği kanıtlayan bir unsur değil. Daha kesin testler yapmak istiyorum. Bana alternatif olarak önerebileceğiniz yöntemler var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı