WD5000LPCX Hard disk öldü mü?

ROCKSTARLIVIN'

Hectopat
SSD veya HDD modeli
WD5000LPCX
Anakart
X515EA
Merhaba. Yakın zamanda eski bir dizüstü bilgisayarımın eski bir HDD sürücüsünü yeni dizüstü bilgisayarıma taktım 6-7 yaşındaydı tahmini, elimde başka depolama olmadığı için takma gereği duydum. Disk yönetimi'ni açtığımda, bana "diski başlat" şeklinde bir ileti gösteriyor, GPT'yi seçip Tamam'a tıkladığımda "var olmayan bir aygıt belirtildi." hatası veriyor, ardından disk yönetimi'nde disk 0 adında görünüyor ancak "bilinmeyen, başlatılmamış" olarak belirtiliyor. Kablo aslında iyi çalışıyor, yeni aldım zaten. Durum resimlerdeki gibi.

1692964178354.png

1692964201490.png

1692964211999.png

Algılanmıyor, sadece m.2 NVMe SSD'yi gösteriyor.
Looks like your HDD are defective. Means it’s gone. Probably if you have a important of your own stuff as photo or family, you would have to pay €800 euro or more, that was from WD service or third party.

If you don’t know about your warranty are expired or still active, you can check this: Warranty Status | WD Support

I would recommend you to contact WD Support as possible.

I would recommend you to buy MX500 4TB that has cache DRAM and TLC, that are better for longevity life more and warranty 5 years.

TR Translation:
HDD'niz arızalı gibi görünüyor. Gittiği anlamına geliyor. Muhtemelen, fotoğraf veya aile gibi kendinize ait önemli bir eşyanız varsa, WD hizmetinden veya üçüncü taraflardan alınan 800 Euro veya daha fazlasını ödemek zorunda kalacaksınız.

Garantinizin süresinin dolduğunu veya hala aktif olduğunu bilmiyorsanız şunu kontrol edebilirsiniz: Warranty Status | WD Support

Mümkün olduğunca WD Destek ile iletişime geçmenizi öneririm.

Önbellek DRAM'i ve TLC'si olan, daha uzun ömürlü ve 5 yıl garantili MX500 4TB almanızı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı