WD Blue WD5000LPCX HDD %100 disk kullanımı

Windows modules installer (Windows Update) çalışıyor güncellemeler çok küçük parçalı ve dosyaların açılıp yeniden kapatılması gerekiyor, bu da diski aşırı yüke sokuyor. Windows güncellemesi yaparken ne M.2 SSD'ler söndü bir bilsen.

Güncelleştirme varmış bir onu yapıp tekrar bakayım ama zaten isteğe bağlıydı güncelleştirmeler.
Sadece öneri verdim. Alıp almamak sana kalmış.

Sordum sadece öneriniz iyi gibi duruyor da kronik sorunu yok değil mi?

HDD diskler genellikle yavaştırlar, SSD disklere göre. HD Tune yazılımı ile test yap eğer sorun çıkmazsa devam et veya SSD al.

Sorun çıkmadı ve bir hizmeti kapatınca eskisi gibi oldu yavaşlama gitti ama hala bir Gaming PC'ye göre çok yavaş. Kendi hızını hızlandırmak için SSD mi alayım yoksa biraz daha para verip 4 GB RAM'e 8 GB RAM mi ekleyeyim?

Sorun çıkmadı ve bir hizmeti kapatınca eskisi gibi oldu yavaşlama gitti ama hala bir Gaming PC'ye göre çok yavaş. Kendi hızını hızlandırmak için SSD mi alayım yoksa biraz daha para verip 4 GB RAM'e 8 GB RAM mi ekleyeyim?

RAM ve SSD ikisi arasında hangisi dersen karmaşık bir durum. Oynadığın oyunların donmaması için SSD fakat Oyunlardaki sistem gereksinimi 8 GB RAM olan oyunlar mı oynuyorsun? O zaman RAM derim. Ama SSD hızını hiçbir şeye değişmem.

Kaspersky'da hızlı tarama yaptım virüs de çıkmadı.
HDD çok eskidi diye düşünüyorum, SSD almalıyım.
Buna katılıyor musunuz?
Hiçbir program açık değilken böyle ve bir de bilgisayar normaline göre yavaş.

Eki Görüntüle 1313416Eki Görüntüle 1313417

Hocam RAM ve islemci kullanımıda bayağı yüksek trojan virüs girmistir yüksek ihtimal. Temiz format ile halledilir. PC'nin ağırlasmasida yüksek disk kullanımından dolayı oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı