WDC-WD10SPZX 1TB HDD Reboot Edene Kadar Hızı Düşüyor

OrnitorenkPepsi

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Önceki HDD'mde sorunum disk kullanımının %100'e çıkması ve benim o diskteki dosyalar ulaşamam ve bir süre sonra da SSD'ye kurulu olan Windows ve diğer uygulamaların yanıt vermeyi durdurması idi.

Şimdi başlıktaki HDD'yi aldım ve hızı vs. bayağı iyi, anında açıyor ve %100 HDD kullanımı ile hiç karşılaşmadım fakat dikkatimi başka bir şey çekti. Dün Batman Arkham Knight açtım ve bir süre oyun açılmadı. Ben de HDD'nin hızını test etmek istediğim de 0.1MB/s olarak gördüm ve sorunlu HDD'mde hep yaptığım şeyi yaparak bir reboot çaktım. Açılınca hızı testte Max 251MB/s olarak görünüyor fakat bir süre geçtikten sonra, kullanımı %100 bile olmasa, hızım yine 0.1 veya 0.0 MB/s olarak çıkıyor.

Dip not: Virüs, trojan her türlü kontrolü yaptım.

Edit: Bu konuya bakarken yine dondu ve şarj kablosunu çıkardım ve bir anlık bi hız geldi Laptop'a, Acaba yeni aldığım HDD fazla güç falan mı çekiyor?

Monster Abra A5 v15.2.1
  • - 16 GB RAM.
  • - 500GB Toshiba OCZ + bahsettiğim HDD.
  • - Coffe lake i7-9750.
  • - NVIDIA GTX 1650.
Sonunda sorunu buldum, sorun Monster'ın kontrol merkezinden HDD'yi kontrol etmesi ile yavaşlıyor du aşırı ve şimdi kapatmam ile eski hızına şak diye döndü ve disk kullanımı vs. vardı o bile düzeldi. Umarım böyle devam eder.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı