HDD okuma yazma hızı 1 MB'a kadar düşüyor

Yeni HDD'ya da SSD alarak.
Küçük bir ihtimal ama SATA data kablonu değişerek.

Nasıl dosyalar yüklerken 1mb'ye kadar düşüyor? Mesela 10gb'lık tek dosyada düşmesi normal değil ama 10gb'lik 5000dosyada düşmedi normal ufak dosyaları hızlı bir şekilde transfer edemez. Eğer tek dosyada düşüyorsa SSD almanız gerek.

Okuma yazma hızları bazen 1 MB'ye kadar düşüyor. Nasıl düzeltebilirim?

Diskte hasar olsa bazen değil sürekli yapar diye düşünüyorum. Disk üzerinde bir kümede arıza meydana geldiği zaman durup "ben bu işlemde sorun çıkarayım" demiyor. O sebepten ötürü bazen hızlarda sorun yaşanıyorsa aktardığın dosya ile alakalı bir problem olabilir.
  1. Bad Sector taraması yaparak diskin sağlığını kontrol et.
  2. Eğer Bad Sector bulunmazsa Disk birleştirme işlemini yapabilirsin.
  3. İşletim sisteminde bir sorun olup olmadığını gözlemle.

Uzun sürecek olan yüzey taramasından önce Crystal Disk Info veya HDD Sentinel ile ekran görüntüsü atın. S.M.A.R.T. verilerini de tam olarak paylaşın. Sonrasında HD Tune ile hata taraması yaparsınız.

Test bitti. Genel olarak yukarıda okuma hızı fakat bazenleri çok düşüyor bu teste de görüldüğü gibi. Neden sizce?

1612767516510.png

Uzun sürecek olan yüzey taramasından önce Crystal Disk Info veya HDD Sentinel ile ekran görüntüsü atın. S.M.A.R.T. verilerini de tam olarak paylaşın. Sonrasında HD Tune ile hata taraması yaparsınız.
Crystal Disk Info'yu indiriyorum şuan. Ekran görüntülerini göndereceğim.
Umarım doğru yerin ekran görüntüsünü atmışımdır.
1612767786036.png

Geri
Yukarı