WEACCEPT SMS'i dolandırıcı mı?

Bana da gönderdiler sorun ne biliyor musunuz aynı gönderi kodu ve hala dolandırıcımı diyorlar ayni gonderi kodu aynı ücret yazıyorlar. Demek ki dolandırıcı ben merak ettim tıkladım girdim ve ekran görüntüsü paylaşıyorum.

Screenshot_20231223_232225_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20231223_232230_Samsung Internet.jpg

Babama da gelmiş,linke tıkladı yanlışlıkla bir PTT sayfasına gittik(kesin sahte sayfadır)bir dosya indirme yeri çıktı PTT APK yazan indirmedik ama linke tıkladık bir şey olur mu?

Ben bastım ve indirdim PTT APK diye bir şey indiriyor ve virüs Kaspersky ile hallettim

Babama da gelmiş,linke tıkladı yanlışlıkla bir PTT sayfasına gittik(kesin sahte sayfadır)bir dosya indirme yeri çıktı PTT APK yazan indirmedik ama linke tıkladık bir şey olur mu?
linkten birşey olmadı ama ben uygulamayı da indirdim öyle virüs girdi ama yinede taratmak lazım telefonu

Ufak bir araştırma yaptım. Tıklarsanız ilk olarak sizi bir siteye atıyor. İsmi random karakterlerle uretilmiş anlamı yok sonda .php var ama :D istemeyeceğiniz bir şeyi çalıştırıp sonra anlamayın diye hemen ptt'nin hesaplarına redirect ediyor. Millet de gidip pttye yazmış şikayetlerini ASIEDBGNWIRTWH KOMİK BAYA

Ufak bir araştırma yaptım. Tıklarsanız ilk olarak sizi bir siteye atıyor. İsmi random karakterlerle uretilmiş anlamı yok sonda .php var ama :D istemeyeceğiniz bir şeyi çalıştırıp sonra anlamayın diye hemen ptt'nin hesaplarına redirect ediyor. Millet de gidip pttye yazmış şikayetlerini ASIEDBGNWIRTWH KOMİK BAYA
boşluğuma geldi linke basılı tutarak önizleme şeklinde açtım ptt sitesini gördüm ancak herhangi bir şey yazmadım problem olmaz herhalde değil mi ?

ÖNEMLİ UYARI!
Değerli Cep Telefonu Kullanıcısı,
23 Aralık Cumartesi günü WEACCEPT kullanıcı adı taklit edilerek tarafınıza gönderilen SMS mesajı sahte olup, içeriğine itibar etmemenizi önemle rica ederiz.
SMS içinde yer alan linklere tıklamayınız ve kişisel bilgilerinizi paylaşmayınız.
Bilgilerinize. B002

Demek ki tahminimiz doğruymuş.

Aynen bende böyle yaptım ama kimse cevap atmadı
Linke tıklayıp Uygulamayı indirip kurduysanız tüm bilgileriniz ele geçirilmiştir.
Uygulamaya Full yetki veriyorsunuz çünkü.

Dolandırıcılar şuan sırasıyla dosyayı indirenlerin banka hesaplarına girmekle meşgul.

Linke tıklayıp dosya indirmediyseniz korkmaniza gerek yok.

Linke tıklayıp Uygulamayı indirip kurduysanız tüm bilgileriniz ele geçirilmiştir.
Uygulamaya Full yetki veriyorsunuz çünkü.

Dolandırıcılar şuan sırasıyla dosyayı indirenlerin banka hesaplarına girmekle meşgul.

Linke tıklayıp dosya indirmediyseniz korkmaniza gerek yok.
bende öyle biliyodum ama genede emin olmak istedim bilgi teşekkür ederim. Herhangi bir şey indirmedim hemen önizlemeyi kapattım zaten

Geri
Yukarı