Web programlama için hangi backend dili kullanılmalıdır?

Scitians

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar, uzun yıllardır Python ile uğraşmaktayım. Bu sayede Flask ve biraz da Django biliyorum. Fakat yayınlamak için sunucular aşırı şekilde yüksek fiyatlı. Herokuda bulunan basic paketler falan da aşırı küçük kalıyor. Web programlama için bir backend tavsiye edecek olsanız ne olurdu? Ve neden? Php aşırı tuhaf bir syntax yapısına sahip ne yalan söyleyeyim pek beni açmaz gibi geldi. Bunun yerine ne önerirsiniz. React-Native ile daha önce çalıştım. Js bilgim var Node.Js sizce iş görür mü?

Yabancı hostlarda Python, nodejs desteği de bulunuyor. Tek konu maliyetse onlara da bakabilirsiniz. Namecheap'de var örneğin. Yerli hostları uzun süredir takip etmiyorum ama 5-6 sene önce PHP, MySQL desteği oluyordu sadece.

Bunun dışında scaleway'de 1.8€'ya da vps var. Bütçeyi bilmediğim için bir şey diyemiyorum ama bu sunucuda da çok yük olmadığı sürece flask çalıştırabilirsiniz.

Orta segment bir firmadır. DigitalOcean, Vultr, Linode ayarında gibi düşünebilirsiniz.

Tabi VPS'de kurulumu kendiniz yapman gerekecek. Gunicorn, pm2 vs. araştırmanız gerekebilir daha önce kendiniz sunucuda python çalıştırmadıysanız.

heroku'daki paketin yetmeyeceği nasıl bir uygulama yapıyorsun?

Eğer aynı anda yüzlerce istek almıyorsan, bir sorun olmamalı aslında.

Bence dil değiştirmene gerek yok. Alttaki sorunu bulmalıyız.

Yerli firma. cPanel mevcut. Python desteği var. Kendim Flask ile oluşturduğum sürekli trafik alan bir internet sitesinde kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı