Web programlamada Back-End

Yani yapmak istediğin şeye göre değişir. Tecrübelerim ERP sistemler alanında daha çok olduğu için bana yetmedi. ASP.NET kullanmayı tercih ettim ve genelde iş yaptığım firmalar hiçbir zaman önden bir plan vermiyordu. Node.js'i kullanabilecek bir plan yapma fırsatım olmadı. Yalnızca basit bloglarda kullandım.
Hocam bir sorum daha olacak. Technopat gibi bir site yapmak çok mu zordur? Çok mu tecrübe ister?

Hocam bir sorum daha olacak. Technopat gibi bir site yapmak çok mu zordur? Çok mu tecrübe ister?
Yazılımda bir method vardır. Hazırı varken onu kullan ve üzerinde geliştirme yap. Xenforo gibi bir sistem varken oturup uğraşmak bana kalırsa zaman kaybı. Tabii ki yapabilirsin ama bu alanda bilgi birikimin olması gerekir. Bu işin moderasyon veya yönetim kısmını bilmen gerekir. Yani her şey sadece kod bilgisi değil.

Yazılımda bir method vardır. Hazırı varken onu kullan ve üzerinde geliştirme yap. Xenforo gibi bir sistem varken oturup uğraşmak bana kalırsa zaman kaybı. Tabii ki yapabilirsin ama bu alanda bilgi birikimin olması gerekir. Bu işin moderasyon veya yönetim kısmını bilmen gerekir. Yani her şey sadece kod bilgisi değil.
Hocam bir yorum görmüştüm. Ne kadar doğru bilmiyorum ama Xenforo'ya çöp diyordu. Doğru mu?
Ve hocam moderasyon kısını vs. hallettim diyelim. Yani yapabilirim ama bu alanda ne kadar bilgi birikimim olması lazım?

Hocam bir yorum görmüştüm. Ne kadar doğru bilmiyorum ama Xenforo'ya çöp diyordu. Doğru mu?
Ve hocam moderasyon kısını vs. hallettim diyelim. Yani yapabilirim ama bu alanda ne kadar bilgi birikimim olması lazım?
Yani karmaşık bir sistem nesne tabanlı programlama bilmen gerekir. Veri tabanı bağlantılarını çok iyi kurmalısın. Yapmadığım için bilmiyorum ama eğer kafanda varsa gir içine yaparken bir şeyler öğrenir, hiç olmadı en sonunda baştan başlarsın.

Xenforo çöp mü değil mi bilmem ama işin içinde trafik, SEO ve kullanım gibi konular var. Technopat kullanarak iyi hitler elde ettiyse o kadar da çöp değildir. Demek ki bir işe yarıyor :D

Yani karmaşık bir sistem nesne tabanlı programlama bilmen gerekir. Veri tabanı bağlantılarını çok iyi kurmalısın. Yapmadığım için bilmiyorum ama eğer kafanda varsa gir içine yaparken bir şeyler öğrenir, hiç olmadı en sonunda baştan başlarsın.

Xenforo çöp mü değil mi bilmem ama işin içinde trafik, SEO ve kullanım gibi konular var. Technopat kullanarak iyi hitler elde ettiyse o kadar da çöp değildir. Demek ki bir işe yarıyor :D
Hocam öyle kesin bir hedefim yok ama bilgi alayım dedim. Ama girebilirim de.

Selamünaleyküm. Web programlamada HTML, CSS, JavaScript öneriyorlar. Ama açtığım başka bir konuda Backend'de kullanılmıyor diye cevap geldi. Peki backend kısmını nasıl hallediyorlar? Ve neden sadece HTML, CSS, JavaScript öneriyorlar?
Javascript ile frontend ve backend geliştirme yapabilirsin. Backend kısmında nodeJs kullanabilirsin. Server tarafında MongoDB ile kayıtlarını tutabilirsin. Yani javascript Web konusunda tüm ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Js ile back-end tarafınıda halledebilirsin. Hatta çoğu firma Nodejs'e geçip az gpu, cpu, ram kullanarak client tarafında hızlı akış sağlıyorlar. Yani Asp.Net ile yapacağın bir işi Nodejs ile daha az sunucuları yorarak yapabilirsin. Kişinin keyfine kalmış birşey bu dil ve framworkleri öğrenmek

Yeni konular

Geri
Yukarı